>

Karkonoski Park Narodowy to miejsce, gdzie znajdziecie wiele wyjątkowych tras dla piechurów. Wśród nich znajdują się również specjalne ścieżki edukacyjne. Zostały one opracowane tak, aby pokazywać piękno gór oraz przekazywać pożyteczne i interesujące informacje. Sprawdź z nami wszystkie dostępne ścieżki edukacyjne w Karkonoskim Parku Narodowym!

Ścieżki edukacyjne w Karkonoskim Parku Narodowym

Ścieżki edukacyjne w Karkonoskim Parku Narodowym

Ścieżki edukacyjne w Karkonoskim Parku Narodowym są doskonałym wyborem nie tylko na szkolną wycieczkę. To także propozycja dla każdego, kto zainteresowany jest otaczającym go światem, niezależnie od wieku.

Poznaj Karkonosze bliżej

Ścieżki są dokładnie dopracowane, posiadają specjalne przystanki tematyczne, przy których można zobaczyć pulpity edukacyjne, a na nich informacje o konkretnych miejscach. Dostępne są również specjalne przewodniki po ścieżkach, które poszerzają informacje dotyczące konkretnych tras. Grupy zorganizowane mogą skorzystać z usług przewodników.

Przygotowane przez Karkonoski Park Narodowy ścieżki edukacyjne różnią się pomiędzy sobą swoją tematyką, długością i czasem przejścia, a także stopniem trudności. Dzięki temu można dopasować je indywidualnie do swoich umiejętności oraz czasu, jakim dysponujemy.

Ścieżki edukacyjne w Karkonoskim Parku Narodowym

1. Ścieżka edukacyjna „Na Szrenicę”
2. Ścieżka „Do Wodospadu Szklarki” dostosowana dla osób niepełnosprawnych
3. Ścieżka dydaktyczna po ekosystemach leśnych KPN
4. Ścieżka dydaktyczna „Na Górę Chojnik”
5. Ścieżka dla dzieci i młodzieży „Pod Chojnikiem”
6. Ścieżka „Wokół Kotłów Wielkiego i Małego Stawu”
7. Ścieżka „Polodowcowe dziedzictwo Karkonoszy” – ścieżka transgraniczna
8. Ścieżka dydaktyczna „Śląską Drogą na Śnieżkę”
9. Ścieżka turystyczna „Doliną Wilczego Potoku”
10. Ścieżka geoturystyczna we wschodnich Karkonoszach

Jeżeli również interesuje cię wyjazd w góry i przejście tutejszymi ścieżkami edukacyjnymi, zapraszamy do nas. Nasz hotel w Szklarskiej Porębie zapewnia wyjątkowy komfort wypoczynku o każdej porze roku. w Hotelu pod Szrenicą przygotowaliśmy przytulne pokoje dla naszych gości oraz pełną gamę udogodnień.

Gdy chcesz wybrać tani nocleg, Szrenica i nasz hotel to najlepszy wybór. Wykonaj rezerwację już teraz!

A może w tym roku wybierasz się nad morze ze swoimi pociechami? W takim wypadku wybierz trasę przez Szczecin i wstąp z nimi do Rodzinnego Parku Rozrywki Kids Arena! Sprawdź, jakie atrakcje przygotowaliśmy dla najmłodszych.