>

Szklarska Poręba jest wyjątkowym miejscem do aktywnego wypoczynku. Jeżeli lubisz spędzać czas na nartach, ten kierunek zasługuje na szczególną uwagę. Jeżeli interesuje Cię skitouring, w Karkonoszach masz szansę na niezapomniane wrażenia!

Skitouring w Karkonoszach

Skitouring w Karkonoszach

Skitouring to nic innego jak górskie wycieczki na nartach, zarówno zjazdy, jak i podejścia bez korzystania z wyciągów narciarskich. A to wszystko w wyjątkowej scenerii. Do korzystania z tego sportu są potrzebne specjalne narty – wystarczą zwykłe narty zjazdowe. Stosuje się jednak specjalne akcesoria – pasek, który wykonany jest z materiału z włoskami układającymi się w jednym kierunku. Pasek ten naklejany jest na ślizg. Dzięki niemu narta postawiona na stoku nie zjeżdża samoczynnie, co powoduje, że podejścia są łatwiejsze.

Wędrówki w górach odbywające się na nartach to propozycja przeznaczona dla ludzi mających dobrą kondycję, ponieważ trwają przeważnie cały dzień. Jest to dość stara odmiana narciarstwa, która znów wraca do łask. Jeżeli lubisz wyzwania, warto wybrać narty w Szklarskiej Porębie. Trasy skiturowe w Karkonoszach są warte wypróbowania.

Dzisiaj na stokach Karkonoszy można coraz częściej spotkać się z narciarzami wybierającymi ten właśnie sport. Można wybrać szlaki wiodące po szczytach nad Szklarską Porębą czy też wspiąć się na nartach do schroniska pod Łabskim Szczytem. Można również włączyć do trasy swoich wycieczek Halę Szrenicką czy Kopę.

Podczas uprawiania skitouringu istnieje ryzyko lawin. Dlatego na wędrówki w Karkonoszach najlepiej wybrać się razem z przewodnikiem. Przewodnik będzie mógł ochronić przed nimi nieostrożnych wycieczkowiczów, prowadząc ich sprawdzonymi, utartymi szlakami. Przed każdą wyprawą trzeba też zapoznać się z prognozą zagrożenia lawinowego.

Jeżeli interesują cię narty, Szklarska Poręba to kapitalna propozycja również dla amatorów skitouringu. Nie czekaj, ale już teraz zapoznaj się z trasami i wykonaj rezerwację noclegu. Nasz Hotel pod Szrenicą zapewnia dobry nocleg w Szklarskiej Porębie. Zapraszamy serdecznie do zaplanowania swojego pobytu w naszym hotelu!

A może od wycieczek po górach wolisz zwiedzanie innych krajów? Praktyki i staże w USA to wspaniała okazja, by poznać Stany Zjednoczone i rozwinąć karierę zawodową! Sprawdź ofertę firmy One Globe Travel.

 

Jak skitouring w Karkonoszach to tylko w Szklarskiej Porębie – zapraszamy!