>

Zawsze marzyłeś o tym, aby skoczyć ze spadochronem? Teraz spełnienie tego marzenia wcale nie jest takie trudne, jak ci się wydaje! Niedaleko Szklarskiej Poręby, a dokładnie w Jeleniej Górze, możemy wypróbować skoki spadochronowe w tandemie, czyli odbywające się razem z instruktorem.

Skoki spadochronowe w tandemie

Skoki spadochronowe w tandemie

Skoki spadochronowe w tandemie – zobacz Karkonosze z lotu ptaka!

Jeżeli chodzi o aktywny wypoczynek Szklarska Poręba to wiele świetnych propozycji dla każdego spragnionego dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Od wiosny aż do jesieni, gdy pogoda dopisuje, możemy wybierać się tutaj na różne piesze wycieczki Szklarska Poręba obfituje w ciekawe szlaki turystyczne, także możemy spędzić czas na jeździe na rowerze lub przetestować swoje umiejętności w parkach linowych.

Dostępne są też atrakcje dla bardziej spragnionych adrenaliny. Jedną z nich są spadochronowe skoki tandemowe, które są obecnie bardzo popularne i wcale nie takie drogie, jak może się wydawać. Gdy poszukujemy niezwykłego sposobu na wakacje Karkonosze widziane z przestworzy będą strzałem w dziesiątkę!

Jak skacze się w tandemie?

Skok tandemowy odbywa się razem z instruktorem, dlatego jego uczestnik nie musi obawiać się o kwestie bezpieczeństwa. Wszystkim zajmuje się specjalista z wieloletnim doświadczeniem. Pasażer skoku oraz instruktor są połączeni wtedy specjalną uprzężą.

Wysokość wyskoku przy tandemie wynosi około 3000 lub 4000 metrów. W zależności od wysokości będziemy spadać w przestworzach krócej lub dłużej bez otwartego spadochronu – to tak zwane swobodne spadanie. Przy 3000 metrach to 30 sekund, z kolei dla 4000 metrów to 60 sekund. Potem instruktor otwiera spadochron i przez kilka minut opada się na lądowisko. Lądowanie jest miękkie i nie trzeba obawiać się o kontuzje.

Zatem jeżeli interesuje cię niezapomniany czas spędzony w Karkonoszach, warto zdecydować się na skok tandemowy. Cena to około 750 złotych w zależności od tego, jaką opcję wybierzemy. Skok może być też nagrywany i fotografowany, abyśmy mogli mieć niezwykłą pamiątkę po tym niesamowitym podniebnym wyczynie.

Przyjeżdżajcie więc do Szklarskiej Poręby, gdzie po tak niesamowitych atrakcjach możecie wypocząć w naszym wygodnym hotelu!

A może w tym roku wybieracie się na urlop w północne rejony naszego kraju? Jeżeli będziecie w Szczecinie lub w jego pobliżu, zachęcamy do sprawdzenia, jakie atrakcje dla dzieci przygotowywane są we właśnie powstającym Rodzinnym Parku Rozrywki Kids Arena.