>

Śnieżne Stawki leżą w Wielkim Śnieżnym Kotle i prezentują się wyjątkowo malowniczo. Warto je odwiedzić, spędzając urlop w Szklarskiej Porębie!

Śnieżne Stawki

Śnieżne Stawki

Śnieżne Stawki to osiem jeziorek, z których aż sześć jest jeziorami okresowymi. Są dość płytkie i nieduże, a ich woda jest wyjątkowo krystaliczna. Dookoła nich znajdują się rumowiska skalne oraz kosodrzewina. To doskonałe warunki dla żyjącej tam traszki górskiej – może uda Wam się ją zobaczyć? Co ciekawe, głębokość stawków bardzo się zmienia w ciągu roku, jednak nigdy nie są głębsze, niż 1,5 m.

Jak dotrzeć nad Śnieżne Stawki?

Pamiętajmy, że nad Śnieżne Stawki nie da się dotrzeć zimą! To natomiast idealne miejsce na wiosenną lub letnią wędrówkę.

Śnieżne Stawki znajdują się w Śnieżnych Kotłach. Możemy do nich dotrzeć żółtym szlakiem, który rozpoczyna się w centrum miasta, na zbiegu ulic Sikorskiego i Jedności Narodowej. Goście naszego hotelu odnajdą szlak w pobliżu dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Szrenicę. Od Muzeum Mineralogicznego szlak biegnie lasem, równolegle do Złotego Potoku. Z prawej strony znajduje się trasa rowerowa.

Idąc żółtym szlakiem, dojdziemy do polany, z której możemy podziwiać panoramę Karkonoszy. Później musimy znowu wkroczyć na leśną drogę, która dalej łączy się ponownie z drogą odpowiednią dla samochodów.

Za miejscem, w którym zaczyna się zielony szlak (możecie nim wrócić do wyciągu na Szrenicę) zaczyna się strome podejście. Po wyjściu z lasu przechodzimy przez mostek nad Szrenickim Potokiem i po chwili dochodzimy do Kukułczych Skał. Niedaleko od nich zobaczycie Schronisko Pod Łabskim Szczytem. Szlak prowadzi dalej przez halę nad schroniskiem aż do skrzyżowania ze Ścieżką nad Reglami. W lewo prowadzi ona do Rezerwatu Śnieżnych Kotłów, gdzie znajdują się Śnieżne Stawki.

Kąpiele dla morsów? Czemu nie!

Śnieżne Stawki znajdują się w rezerwacie, więc nie próbujcie się w nich kąpać! Jeżeli macie ochotę zażyć zimnej kąpieli, polecamy Wodospad Podgórnej w Przesiece niedaleko Jagniątkowa, gdzie znajdują się niewielkie oczka wodne. Ostrzegamy – woda rzadko jest tam cieplejsza niż 10 stopni Celsjusza! To ulubione miejsce Przesieckiego Klubu Morsów.

Podoba Wam się ten pomysł na urlop? Zapraszamy do naszego hotelu Pod Szrenicą! Z naszego hotelu do ciekawych szlaków turystycznych i innych atrakcji jest bardzo blisko. A w samym hotelu czeka dobra restauracja i spa. Pamiętajcie jednak, by nie spędzać aktywnego urlopu bez ubezpieczenia! Zanim wyjedziecie, skontaktujcie się z dobrą agencją ubezpieczeniową, taką jak OneGlobe Insurance.