>

Sylwester Szklarska Poręba oznacza niezliczone atrakcje – jakie?

Chcesz przywitać Nowy Rok na sportowo? W Szklarskiej Porębie to możliwe! 31 grudnia masz niepowtarzalną okazję, by pobiec w Biegu Sylwestrowym!

Sylwester Szklarska Poręba

Sylwester Szklarska Poręba

Bieg Sylwestrowy

Bieg Sylwestrowy to świetna okazja do przywitania nowego roku zarówno dla biegaczy, jak i narciarzy! Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza na dwie wersje tej sportowej imprezy – bieg na nartach lub tradycyjny bieg. Oczywiście, wiele zależy od pogody. Jeżeli sylwester będzie bezśnieżny, odbędzie się tylko bieg bez nart. Start na Polanie Jakuszyckiej tuż przed północą!

Nie przejmuj się, jeżeli nie jesteś najszybszym biegaczem. W Biegu Sylwestrowym nie mierzymy czasu – celem jest po prostu… wbiegnięcie w Nowy Rok! Dystans biegu to około siedmiu kilometrów. Po dobiegnięciu na Polanę Jakuszycką na zawodników będzie czekało ognisko, a także poczęstunek, muzyka i medale. Odbędzie się też konkurs na najlepsze przebranie – może Ty lub Twoje dzieci weźmiecie w nim udział? Koszt wpisowego na tę imprezę to 80 zł. Rzecz jasna, trasa będzie oznakowana i zabezpieczona.

Sylwester Szklarska Poręba – inne atrakcje

A na jakie atrakcje mogą liczyć osoby, które nie mają ochoty na sylwestrowy bieg, oraz biegacze po dotarciu na metę? Oczywiście, na zabawę sylwestrową oraz poranną uzdrawiającą zupę w hotelu Pod Szrenicą! Jeżeli natomiast wolisz spędzać sylwestra pod gołym niebem, możesz udać się do Rodzinnego Parku Rozrywki Esplanada, gdzie odbędą się zabawy, konkursy i tańce, pokaz tańca ognia oraz fajerwerków. Sylwester w Parku Rozrywki Esplanada zaczyna się o godzinie 22. 00.

Jak widać, Sylwester w Szklarskiej Porębie z pewnością nie będzie nudny! Zapraszamy wszystkich do hotelu Pod Szrenicą również w styczniu i lutym na ferie zimowe.

Gdziekolwiek spędzasz tego sylwestra, pamiętaj, by się ubezpieczyć! Wypadki na drogach czy też spowodowane podczas imprez sylwestrowych mogą wpędzić Cię w koszty na początku nowego roku. Aby tego uniknąć, wykup ubezpieczenie turystyczne oraz NNW w szczecińskiej multiagencji OneGlobe Insurance!