>

Szklarska Poręba hotel spa i Muzeum Mineralogiczne, czyli co naprawdę warto odwiedzić podczas pobytu w sercu Karkonoszy?

Spędzając wakacje w Szklarskiej Porębie na pewno zauważysz, że ta miejscowość obfituje w muzea. Możesz podziwiać piękno Karkonoszy w Karkonoskim Muzeum Narodowym, poznać sekrety ducha gór w Karkonoskich Tajemnicach… albo wybrać się do Muzeum Mineralogicznego. Warto spędzić wakacje w Karkonoszach – hotele spa w Szklarskiej Porębie pozwolą Ci wypocząć w pełnym komforcie.

Szklarska Poręba hotel spa i Muzeum Mineralogiczne

Szklarska Poręba hotel spa i Muzeum Mineralogiczne

Jeżeli znalazłeś już tani nocleg w Szklarskiej Porębie – na przykład w Hotelu pod Szrenicą – i zaczynasz zwiedzanie okolic, Muzeum Mineralogiczne na pewno Cię zainteresuje. Już od 23 lat pozwala podziwiać podziwiać około 3000 ciekawych eksponatów. Są to minerały i skamieliny z całego świata. I… nie tylko – w muzeum znajduje się również meteoryt Gibeon. Atrakcją pozwalającą przenieść się w prehistoryczne czasy jest też Las Karboński, znajdujący się przez muzeum – skamieniałe pnie drzewa Dadoxylon sprzed 300 milionów lat! To ciekawy punkt programu dla wszystkich spędzających wakacje w Karkonoszach.

Szklarska Poręba hotel spa – Muzeum Mineralogiczne

Muzeum Mineralogiczne powinno też zainteresować wszystkich miłośników archeologii spędzających urlop w Szklarskiej Porębie, a przede wszystkim… dzieci – znajdziecie tam wiele skamieniałości oraz szkielety dinozaurów, a nawet… jaja dinozaurów znalezione w Chinach! To największa prywatna kolekcja kości dinozaurów w Polsce.

Hotel Pod Szrenicą – atrakcje w Szklarskiej Porębie

A to nie wszystkie skamieliny, jakie możecie obejrzeć w Muzeum Mineralogicznym – są i starsze skamieniałości, np. stromatolity z Gór Kaczawskich sprzed 570 milionów lat oraz trylobity w wieku około 530 milionów lat. W muzeum możecie również obejrzeć filmy popularnonaukowe w Sali audio-video. Po tych wszystkich atrakcjach nasz hotel spa Szklarska Poręba pozwoli wam wypocząć i smacznie zjeść.

Muzeum w Szklarskiej Porębie otwarte codziennie!

W sezonie muzeum czynne jest codziennie, możecie więc zagłębiać się w prehistorię razem z dziećmi także w weekend! Polecamy zajrzeć tam zwłaszcza przy gorszej pogodzie, gdy nie nęcą szlaki turystyczne w Karkonoszach, a dzieci znudził hotel w Szklarskiej Porębie.

Jeżeli więc spędzasz urlop w Szklarskiej Porębie, ciekawe doświadczenia zapewni Ci Muzeum Mineralogiczne, a wypoczynek – nasz  Szklarska Poręba hotel spa. Pamiętaj, żeby przed wyruszeniem w podróż zadbać o ubezpieczenie siebie i swojej rodziny. Multiagencja ubezpieczeniowa One Globe Insurance z pewnością doradzi Ci najtańsze ubezpieczenie turystyczne w Szczecinie.