>

Szklarska Poręba hotele, które pozwolą Ci skorzystać z Kolei Izerskiej!

Kusi Cię Szklarska Poręba hotele? Nie lada gratką jest działająca po latach nieużytkowania Kolej Izerska – przejażdżka nią to wyjątkowa okazja do zobaczenia jednej z najpiękniejszych tras w całej Polsce! A gdzie spać? Wygodny nocleg w górach oferuje Hotel pod Szrenicą.

Szklarska Poręba hotele - pozwolą Ci skorzystać z Kolei Izerskiej

Szklarska Poręba hotele – pozwolą Ci skorzystać z Kolei Izerskiej

Kiedy wybieramy tani nocleg w Szklarskiej Porębie i hotel spa Szklarska Poręba warto zastanowić się nad atrakcjami. Kolej Izerska to połączenie kolejowe pomiędzy trzema miejscowościami, a mianowicie po polskiej stronie to Jelenia Góra oraz Szklarska Poręba, natomiast po czeskiej Korenov. Szlak ten został uruchomiony po ponad 65 latach nieużytkowania w 2010 roku.

Ta wyjątkowa linia kolejowa oznakowana numerami 311, która została wybudowana na początku ubiegłego wieku, jest zaliczana do jednych z perełek – naprawdę warto z niej skorzystać. Czas przejazdu wynosi około 40 minut i najczęściej na trasie kursują nowoczesne szynobusy zapewniające wysoki komfort podróży. Wakacje w Karkonoszach bez tej przejażdżki nie będą takie same!

Wakacje w górach i hotele Szklarska Poręba

Górskie urwiska, zachwycająca fauna, intrygujące zakola – podczas przejażdżki Koleją Izerską całe piękno Gór Izerskich jest praktycznie na wyciągnięcie ręki. Zimą z okien pociągu można oglądać ośnieżone krajobrazy i górskie szczyty, wiosną rozkwitającą roślinność, latem piękno gór w całej krasie, a jesienią zachwycające kolory drzew.  Dlatego wyjazd w góry i przejazd Koleją Izerską cieszy się dużym powodzeniem zarówno po polskiej, jak i również czeskiej stronie.

Szczególnym zainteresowaniem Kolej Izerska cieszy się w weekendy – wybierają ją turyści, którzy chcą zobaczyć malownicze widoki. Zimą z kolei często korzystają z niej narciarze biegowi, dla których w okolicy dostępne są też różne trasy. Od wiosny do jesieni połączenie często wybierane jest przez rowerzystów, dlatego też można wybrać się najpierw na rowerową wycieczkę do Czech, a potem wrócić pociągiem, lub też najpierw pojechać na miejsce koleją i wrócić do Szklarskiej Poręby na dwóch kółkach. A wtedy czeka na Was wygodne spanie w górach w Hotelu pod Szrenicą…

Muzeum Kolei Zębatej, Szklarska Poręba Hotele

Po dojechaniu na stację kolejową w Korenovie warto także zobaczyć Muzeum Kolei Zębatej. Można w nim zapoznać się z historią budowy kolei w Karkonoszach oraz ciekawymi eksponatami.

Zatem jeżeli interesuje cię turystyka, Szklarska Poręba oferuje również wspaniałą Kolej Izerską – warto poświęcić swój czas i odbyć podróż tą niecodzienną trasą.

Jeżeli jednak nie możesz w tym roku wyjechać na wakacje – umil je sobie dobrą kuchnią w Pizzerii Nowa Verona.