>

Szklarska Poręba hotele spa i Dzień Astronomiczny – czyli masa atrakcji w jednym miejscu!

Jakie atrakcje ma dla zwiedzających Szklarska Poręba? Hotele spa – takie jak Hotel pod Szrenicą zapewniają wygodny nocleg w górach. Ale to nie wszystko, co to miasto ma do zaoferowania. Już 28 sierpnia możesz podziwiać słynne Góry Izerskie, nocne niebo i poszerzyć swoją wiedzę o astronomii. A to wszystko za darmo!

Szklarska Poręba hotele spa i Dzień Astronomiczny

Szklarska Poręba hotele spa i Dzień Astronomiczny

Szklarska Poręba to nie tylko idealne miejsce na urlop w górach, ale także miasto, w którym znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji o naszej galaktyce. 28 sierpnia Szklarska Poręba zaprasza na wydarzenie, które interesuje wszystkich zafascynowanych astrologią. To już XIV Astronomiczny Dzień w Izerskim Parku Ciemnego Nieba. Hasło tegorocznej edycji to „Kosmiczne granice”.

Podczas Dnia Astronomicznego będzie można obserwować niebo przez teleskop, a także spotkać się z astronomami z Wrocławskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, którzy zdradzą odpowiedzi na wiele pytań dotyczących kosmosu. W programie również wystawa fotografii astronomicznej. Wakacje w Karkonoszach to dobra okazja, żeby poszerzyć swoją wiedzę nie tylko o malowniczych Górach Izerskich, ale o całym Wszechświecie. Oraz, oczywiście, wypocząć – hotele Szklarska Poręba to gwarancja pełnego relaksu podczas urlopu!

Po zakończeniu wykładów astronomów w planie jest nocny spacer ścieżką planetarną do Orla. Tam również będzie można obserwować nocne niebo. Spacer zaczyna się o 21.30 i prowadzi przez leśne trasy. Pamiętajcie więc o zabraniu ciepłego ubrania, płaszcza przeciwdeszczowego, a przede wszystkim latarki!

Szklarska Poręba hotele spa

Jeżeli po nocnym marszu chcecie wypocząć w komforcie, polecamy zarezerwowanie miejsca w Hotelu pod Szrenicą. Jak wie cała Szklarska Poręba, hotele spa to najlepszy sposób na komfortowy wypoczynek w górach!

Do Jakuszyc możecie łatwo dojechać ze Szklarskiej Poręby pociągiem lub samochodem, kierując się w stronę granicy polsko-czeskiej. Jeżeli wakacje Szklarska Poręba to wasz cel, nie chcecie jednak jechać na wakacje w górach swoim samochodem lub też samochód jest potrzebny któremuś z domowników, najlepszą opcją będzie wynajem samochodu. Wypożyczalnia samochodów w Szczecinie Fado gwarantuje, że znajdziecie samochód odpowiedni do waszych potrzeb.