>

Karkonosze są pełne zachwycających widoków stworzonych przez naturę – to idealne miejsce do wypoczynku na szlaku dla młodszych i starszych. Jeśli twoje hobby to letnia turystyka, Szklarska Poręba to miejsce, które powinno Cię zainteresować. Jednym z pięknych widoków Szklarskiej Poręby są tak zwane Krucze Skały Szklarska Poręba położone na brzegu rzeki Kamiennej. Najlepsze miejsce na nocleg? Szklarska Poręba oferuje wygodne zakwaterowanie w Hotelu pod Szrenicą.

Turystyka Szklarska Poręba: malownicze Krucze Skały

Turystyka Szklarska Poręba: malownicze Krucze Skały

Krucze Skały Szklarska Poręba to zachwycająca grupa skalna. Położona jest na wysokości 718 metrów nad poziomem morza na prawym brzegu rzeki Kamiennej. Grupę tworzą dwie majestatyczne baszty granitowe, których wysokość to aż 30 metrów. Są one również wspaniałym punktem widokowym dla wszystkich odwiedzających nasz Hotel Szrenica czy liczących na tanie noclegi w Szklarskiej Porębie. Rosnące wokoło drzewa otulają skały i sprawiają zapierające dech w piersiach wrażenie. To powoduje, że ten zakątek jest często odwiedzany przez turystów, spędzających wakacje w górach i wyjeżdżających do hotele spa w Szklarskiej Porębie i pensjonaty Szklarska Poręba.

Jednak Krucze Skały można nie tylko oglądać z daleka, ale również poznać jeszcze bliżej. To dzięki bliskości hotelu Szrenica i innych pensjonatów i hotele w Szklarskiej Porębie. Obecnie na skałkach działa Park Linowy Szklarska Poręba, który został założony przez Szkołę Górską „QUASAR”. To gratka nie tylko dla miłośników wspinaczki, ale również każdego, dla kogo wyjazd w góry i wakacje w Karkonoszach oznacza adrenalinę i piękne widoki, ponieważ można oglądać stąd piękną panoramę Gór Izerskich w okolicy Szklarskiej Poręby.

Można tutaj skorzystać między innymi z kolejki tyrolskiej, która zapewnia szybki zjazd nad rzeką Kamienną. Długość kolejki to aż 80 metrów, a widoki naprawdę są zachwycające. Dlatego koniecznie warto spróbować tych atrakcji będąc gościem jednego z wielu tanie hotele Szklarska Poręba czy hotelu Szrenica.

Również w Kruczych Skałach znajdują się cztery mosty wiszące, tak zwane mosty „tybetańskie”. Ich długość wynosi od 13 do 32 metrów. Zadaniem uczestników jest przejście mostami pomiędzy skałami. Dostępne są także inne formy sportów ekstremalnych, na przykład tak zwane „mosty murzyńskie” czy wahadło. Dlatego też każdy amator dobrej zabawy będzie mógł znaleźć dla siebie tutaj coś interesującego podczas pobytu w hotelu w Karkonoszach. Atrakcje przeznaczone są również dla dzieci, dlatego tani wyjazd Krucze Skały może być kapitalnym pomysłem na rodzinną wycieczkę.

Szukasz miejsca na nocleg? Szklarska Poręba to miasto, w którym zakwaterowanie to nie problem. Wygodny nocleg w górach zapewnia Hotel pod Szrenicą  a cała Szrenica tanio wynajmie swoje pensjonaty i pokoje hotelowe Szklarska Poręba. Do Kruczych Skał można dojść piechotą z centrum miasta, kierując się szlakiem czerwonym, ulicą Sikorskiego, a następnie ulicą Mickiewicza.