>

Szklarska Poręba w kwietniu to wyjątkowo ciekawe miejsce!

Już w ten weekend czeka tu mnóstwo atrakcji dla osób interesujących się sportem, podróżami, jak i sztuką. Niezmiennie czeka też na Was wygodny nocleg i dobra restauracja w hotelu Pod Szrenicą!

Szklarska Poręba w kwietniu – wiele atrakcji!

Szklarska Poręba w kwietniu – wiele atrakcji!

Dzień Wlastimila Hoffmana – czego o nim nie wiecie?

Nie każdy wie, że ten blisko związany ze Szklarską Porębą malarz szczególną uwagę poświęcał tutejszemu kościołowi. Jego malarstwo religijne – ołtarz, przedstawienia świętych czy sztandary procesyjne – miały ścisły związek z górami. Malując je, korzystał z karkonoskich krajobrazów, a postacie wzorował na mieszkańcach Szklarskiej Poręby. W piątek 21 kwietnia o 17.00 w Domu Hauptmannów można będzie wysłuchać prelekcji dra Przemysława Wiatera o malarstwie Wlastimila Hoffmana.

Szklarska Poręba w kwietniu – idealne miejsce dla miłośników sportu i muzyki!

Tego samego dnia odbędą się XXXIV Zawody w Kajakarstwie Górskim „AMP Kamienna 2017”. Z okazji zawodów możecie nie tylko kibicować naszym znakomitym kajakarzom, ale też wziąć udział w wyjątkowym koncercie bluesowym! W ramach zawodów w sobotę 22 kwietnia o 19.00 w Parku Esplanada zaśpiewa dla Was Bartek Przytuła. Ten wokalista jazzowy i bluesowy brał udział w wielu konkursach w Polsce i w Czechach, a nawet w USA – ojczyźnie tych gatunków muzycznych.

Z kolei w niedzielę o 18.00 w tym samym miejscu można będzie dowiedzieć się czegoś o dalszych rejonach świata! Taką okazję daje spotkanie pod hasłem „Dzikość serca” z himalaistką, podróżniczką i dziennikarką Moniką Witkowską. A ma ona dużo do opowiadania – odwiedziła 180 krajów, zdobyła Koronę Ziemi, ma na swoim koncie także wiele rejsów morsko-oceanicznych.

Jeżeli natomiast w sobotę macie inne plany, nic straconego – z Moniką Witkowską będzie można się spotkać również w niedzielę 24 kwietnia w Pałacu w Bukowcu. Spotkanie w Bukowcu odbędzie się pod hasłem „Góry z Duszą”.

Jak widzicie, w ten weekend w Szklarskiej Porębie nie zabraknie atrakcji! Oprócz licznych wydarzeń kulturalnych zawsze czekają też na Was szlaki turystyczne, piękne widoki i…  restauracja oraz spa hotelu Pod Szrenicą. Zapraszamy!

Zanim wyjedziecie w góry, pamiętajcie jednak o ubezpieczeniu – wypadki zdarzają się o każdej porze roku. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą agencji ubezpieczeniowej OneGlobe Insurance. nowa oferta na ubezpieczenia turystyczne obowiązujące w kraju i za granicą jest już dostępna!