>

Chcecie spędzić długi weekend w Szklarskiej Porębie? Przyjeżdżajcie już teraz! Szklarska Poręba wiosną oferuje mnóstwo atrakcji. Co ciekawego będzie się działo w Szklarskiej Porębie w ostatni weekend kwietnia?

Szklarska Poręba wiosną: co się u nas dzieje?

Szklarska Poręba wiosną: co się u nas dzieje?

Warsztaty muraLOVE

Wlastimil Hofman wkracza w nową epokę. Już dziś, 18 maja, na ścianie Szkoły Podstawowej nr 5 odsłonięty zostanie mural inspirowany jego twórczością. Dzieło nawiązuje do malarstwa Hofmana, sportu oraz polsko-czeskiej historii regionu. Po odsłonięciu, od godziny 10.45 do 12.30, odbędą się warsztaty muralowe.

Podróże i muzyka, czyli Szklarska Poręba wiosną

Wieczorem, o 18.30 w Chacie Izerskiej, można będzie uczestniczyć w kolejnym spotkaniu z cyklu Terra Incognita. Tym razem tematem spotkania będzie kajakarstwo – dyscyplina bardzo bliska mieszkańcom Szklarskiej Poręby. O kajakarstwie opowie Andrzej Mateusiak, przewodnik, kajakarz, autor przewodnika kajakowego po Bobrze i Kwisie, inicjator stworzenia wielu karkonoskich szlaków rowerowych i entuzjasta czeskiej kultury.

Dla tych, którzy od spotkań podróżniczych wolą zabawę przy dźwiękach muzyki folk, punk czy reggae, też mamy ciekawe propozycje! W pubie Metamorfoza z kolei o 21.00 odbędzie się koncert zespołu Radykalna Wieś. Zespół łączy elementy tradycyjnej muzyki Dolnego Śląska z punkiem i dubem. Jego członkowie grali w takich zespołach jak zielone Żabki czy Soulja Hooligans, współpracują też z zespołami ludowymi. Ich koncert z pewnością rozgrzeje atmosferę! Wstęp kosztuje 20 zł.

A jeżeli nie będziecie mieli dość zabawy, następnego dnia o 21 pub Metamorfoza zaprasza na imprezę „Majówka Party”, podczas której zagrają DJ Krzaku i DJ Siwy, czyli coś dla fanów muzyki klubowej. Koszt wstępu to 15 zł.

Jarmark ze Smakiem

O ile piątek i sobota to dni pod znakiem podróży, sztuki i muzyki, o tyle niedziela to dzień dla smakoszy! W godzinach 13.00 – 18.00 na Skwerze Radiowej Trójki będzie można wziąć udział w Jarmarku ze Smakiem. W programie pokaz kulinarny kanadyjskiego kucharza Charlesa Daigneaulta, a także wiele gier, zabaw, warsztatów i ciekawych stoisk. Zapraszamy wszystkich, których pasją jest gotowanie i… jedzenie!

Zapraszamy więc do Szklarskiej Poręby. Szklarska Poręba wiosną to miejsce, gdzie możecie wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach, powędrować górskimi szlakami lub odpocząć w naszym hotelu spa! Tych, których droga do naszego hotelu wypadnie przez Lubin, zachęcamy do zatrzymania się w restauracji Nowa Verona – do końca tygodnia trwa tam promocja na dania rodem z kuchni całego świata.