>

Szklarska Poręba wycieczki na czeską stronę Karkonoszy

Niedaleko Szklarskiej Poręby, praktycznie po drugiej stronie czeskiej granicy, znajduje się miejscowość nazywana Harrachov – jest to jeden z najbardziej popularnych ośrodków rekreacyjnych naszych południowych sąsiadów. Jeżeli Twoje ulubione miejsce na urlop to Szklarska Poręba wycieczki do Harrachova i innych ciekawych miejsc w Czechach będą miłym urozmaiceniem.

Szklarska Poręba - wycieczki do Harrachova

Szklarska Poręba – wycieczki do Harrachova

Harrachov znany jest zarówno w Czechach, jak i również w Polsce i jest popularny wśród amatorów górskiej turystyki oraz szusowania po białym puchu. Jeżeli miejsce Waszego urlopu to Szklarska Poręba wycieczki do tej miejscowości są bardzo łatwe – wystarczy tylko wybrać drogę krajową numer 3. Jeżeli planują Państwo wyjazd w góry i zwiedzanie miejscowości znajdujących się wokół Szklarskiej Poręby, warto także wziąć pod uwagę Harrachov.

Wśród najbardziej popularnych atrakcji w Harrachovie znajduje się kompleks stoczni narciarskich, które położone są na Czarciej Górze – w języku czeskim jest to Čertová Hora. Można zobaczyć tutaj słynną mamucią skocznię, która wykorzystywana jest podczas zawodów Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. Można ją zobaczyć z bliska, korzystając z wyciągu krzesełkowego.

Szklarska Poręba wycieczki – huta szkła

Inną ciekawą atrakcją jest huta szkła „Novosad & Syn”. Nadal wykorzystuje się tutaj tradycyjny sposób produkcji pięknych wyrobów szklanych. Jest to druga najstarsza huta szkła działająca w Czechach, która została założona prawdopodobnie w XVIII wieku. Tuż przy hucie znajduje się restauracja, w której można zakosztować piwa, które warzone jest na oczach gości – jest to słynne harrachovske pivo drożdżowe, które ma swój specjalny smak. Degustację można połączyć ze zwiedzeniem huty oraz ze skorzystaniem ze specjalnego piwnego spa oferującego między innymi kąpiele piwne. Jeżeli natomiast interesuje Cię tradycyjne spa, musisz znaleźć oferujący je hotel. Szklarska Poręba to miejsce, gdzie znajdziesz wiele hoteli spa, na przykład nasz hotel Pod Szrenicą.

Inną atrakcją w tym mieście jest Muzeum Górnictwa oraz sztolnia zamieniona w trasę turystyczną. Można tutaj oglądać ekspozycję złóż, narzędzi górniczych, dawne mapy i zdjęcia.

Zatem Harrachov to kapitalny pomysł na jednodniową wycieczkę – gdy interesują cię ciekawe wycieczki, Szklarska Poręba ma w okolicy wiele różnych propozycji. Nie zapomnij o wybraniu dobrego noclegu – nasz hotel w Szklarskiej Porębie to sprawdzony wybór. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty!

Wyjeżdżając w góry, większość z nas szykuje prowiant na drogę. Może jednak dobrym pomysłem byłoby umilić sobie podróż pyszną pizzą albo innymi daniami kuchni włoskiej? Jeżeli masz na nie ochotę, zapraszamy do restauracji i pizzerii Nowa Verona w Lubinie!