>

Szklarska Poręba z dziećmi to Twój wakacyjny cel? Sprawdź, co warto wpisać na swoją listę atrakcji.

Co roku Szklarska Poręba przyciąga wielu turystów. Jeżeli zależy ci na tym, aby spędzić udany wypoczynek w tym malowniczym zakątku razem z całą rodziną, nasz hotel Pod Szrenicą to świetny wybór. W miejscowości i okolicach czeka też wiele świetnych miejsc do odwiedzenia, które zaciekawią młodszych i starszych.

Szklarska Poręba z dziećmi – co warto zwiedzić?

Szklarska Poręba z dziećmi – co warto zwiedzić?

Przede wszystkim wyjazd w góry z dzieckiem wcale nie musi być problemem, nawet wtedy, gdy planujemy przemierzać górskie szlaki. W poprzednim wpisie radziliśmy, jak warto przygotować się do takiej eskapady. Teraz zajmiemy się  wybraniem miejsc do zwiedzenia, które zaciekawią całą rodzinę. Przekonaj się więc, jak ciekawym miejscem na urlop jest Szklarska Poręba z dziećmi czy też w gronie dorosłych.

Droga pod Reglami w Karkonoszach

Wielu z nas Drogę pod Reglami kojarzy głównie z Zakopanem i Kościeliskiem, ale trasa o takiej nazwie znajduje się także w Karkonoszach. Jest ona bardzo często wybierana przez rodziców na wycieczki w Szklarskiej Porębie. Przede wszystkim jest to droga szeroka, gruntowa, o łagodnych wzniesieniach, co czyni ją świetnym wyborem na spacery z wózkiem.

Wodospad Szklarki

Jest on zlokalizowany od razu przy drodze, dlatego można dojechać do niego bez problemu samochodem. Dodatkowym plusem jest też specjalna ścieżka, która została przygotowana tak, aby mogły korzystać z niej osoby niepełnosprawne. Wobec tego sprawdzi się ona też dla rodziców z dzieckiem wózku spacerowym.

Parki rozrywki dla najmłodszych

Starsze dzieci na pewno będą zadowolone z możliwości skorzystania z różnych parków rozrywki znajdujących się w i wokół Szklarskiej Poręby. Do wyboru są między innymi Rodzinny Park Rozrywki Esplanada czy sezonowe parki linowe, dlatego maluchy na pewno będą zadowolone.

Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach

Znajdująca się w miejscowości Piechowice Huta Szkła Kryształowego Julia przygotowała też specjalne warsztaty przeznaczone dla dzieci. Podczas nich mogą one dowiedzieć się więcej o tym, jak produkuje się piękne szkło kryształowe oraz jak się je zdobi.

Jeśli więc Twój cel to dobry nocleg w Szklarskiej Porębie dla całej rodziny, nasz hotel w Szklarskiej Porębie zaprasza do wykonania rezerwacji!

Jesteś studentem lub absolwentem i wolisz dalsze wyjazdy? Skorzystaj z oferty firmy OneGlobe Travel, która organizuje wymiany studenckie w USA oraz program dla absolwentów Internship/Trainee!