>

Wiele osób staje przed trudnym wyborem – Szklarska Poręba zimą czy latem?

Polskie góry kuszą o każdej porze roku, ponieważ zawsze wyglądają pięknie i oferują mnóstwo wyjątkowych atrakcji. Niestety, nie każdy z nas ma możliwość odwiedzania gór regularnie, co kilka miesięcy.

Szklarska Poręba zimą czy latem?

Szklarska Poręba zimą czy latem?

Szklarska Poręba zimą jak i latem oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu zarówno dla osób, które szukają wypoczynku, jak i dla tych zainteresowanych aktywną turystyką. Ta malownicza miejscowość położona w dolinie rzeki Kamiennej, otoczona stokami Karkonoszy, Gór Izerskich oraz wzniesień Pogórza Karkonoskiego ma dla swoich gości wiele wyjątkowych propozycji na spędzenie wolnego czasu, które również różnią się w zależności od pory roku.

Szklarska Poręba zimą – atrakcje

Szklarska Poręba jest doskonałym wyborem dla osób, dla których podstawowym kryterium wyboru miejsca na ferie są doskonałe warunki do jazdy na nartach lub na snowboardzie. Narty w Szklarskiej Porębie wybierane są obecnie bardzo często ze względu na doskonale przygotowane trasy i wyciągi dla narciarzy i snowboardzistów. Można tutaj wybrać także skitouring czy też narciarstwo biegowe. Te możliwości skuszą każdego, kto przepada za aktywnym spędzaniem czasu. Zimą zachwycają także piękne krajobrazy, które można podziwiać podczas przemierzania szlaków. Co więcej, w górach można spędzić wyjątkowe Boże Narodzenie i Sylwestra. Oczywiście, minusem jest zimno, ale nie każdego odstrasza ono od wypoczynku o tej porze roku.

Szklarska Poręba latem – dlaczego warto?

Lato z kolei wybierane jest przede wszystkim przez osoby doceniające piękną pogodę. Wprawdzie nie można wtedy wybrać się na narty, ale również do dyspozycji jest mnóstwo innych pomysłów na wypoczynek. Szklarska Poręba wybierana jest między innymi przez amatorów trekkingu, można tu również pojeździć na rowerach lub wybrać się na nordic walking.

Jak widać, każda pora roku ma swoje plusy i minusy, które trzeba będzie wziąć pod uwagę przy planowaniu wyjazdu w góry. Niezależnie od wybranego okresu, Szklarska Poręba zawsze jest piękna, a hotel Pod Szrenicą zaprasza!

Jadąc do Szklarskiej Poręby, czy to zimą, czy latem, grozi nam głód po drodze. W takim wypadku zapraszamy do sprawdzenia bogatego menu restauracji i pizzerii Nowa Verona w Lubinie. Pyszne dania oferowane przez Nową Veronę z pewnością zaspokoją głód i umilą podróż!