>

Słynny szlak Ducha Gór i najlepszy hotel Szklarska Poręba – zapraszają!

Twój plan na lato to wakacje w Karkonoszach? Jeśli Twój cel to Hotele w Szklarskiej Porębie, obowiązkowym punktem wyjazdu będą wędrówki Magicznym Szlakiem Ducha Gór. Co poniedziałek przez cały lipiec i sierpień możecie bezpłatnie wędrować po Szlaku Karkonosza. To świetna zabawa dla całej rodziny! Zanim jednak zapiszesz się na wędrówkę, znajdź odpowiednie miejsce na komfortowy nocleg w Szklarskiej Porębie – takie jak Hotel pod Szrenicą czy inne hotele spa w Szklarskiej Porębie. Tani nocleg w Szklarskiej Porębie jest o wiele łatwiejszy do znalezienia niż większość z nas by przypuszczała.

Odwiedź szlak Ducha Gór i najlepszy hotel Szklarska Poręba

Odwiedź szlak Ducha Gór i najlepszy hotel Szklarska Poręba

Magiczny Szlak Ducha Gór to znakomita zabawa dla rodzin z dziećmi spędzających wakacje w Karkonoszach, ale nie tylko. W najbardziej interesujących miejscach na szlakach wokół Szrenicy znajdziecie granitowe głazy zawierające tajemnicze hologramy. Zabawa polega na odwzorowaniu ich wszystkich. A że znajdują się w takich punktach, jak Leśna Huta, Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej czy Krucze Skały, na pewno nie będziecie się przy tym nudzić! Nie martwcie się też o zakwaterowanie, Szklarska Poręba oferuje wygodny nocleg w górach, a także restaurację i hotele w Szklarskiej Porębie takie jak nasz hotel Szrenica.

Podczas wycieczki Magicznym Szlakiem Ducha Gór pierwszym punktem obowiązkowym jest sama góra Szrenica. Jeżeli interesują was wyciągi Szklarska Poręba umożliwia wjazd na tę malowniczą górę, by podziwiać wspaniałe widoki. Choć góra Szrenica sama w sobie nie jest bardzo wysoka, jej warunki klimatyczne są identyczne jak w Alpach. Ze Szrenicy schodzimy czerwonym szlakiem przez Halę Szrenicką, by podziwiać Wodospad Kamieńczyka, o którym krąży wiele legend.

Następnym punktem wycieczki są Krucze Skały. Te piękne formacje skalne to również świetny punkt widokowy – położone są 718 metrów nad poziomem morza, dzięki czemu można stamtąd zobaczyć Góry Izerskie. Ale to nie jedyna atrakcja – na skałach działa Park Linowy Szklarska Poręba – polecamy wszystkim miłośnikom wspinaczek. Jeżeli lubisz aktywne wakacje Szklarska Poręba to miejsce dla Ciebie. Natomiast na miłośników spokojniejszego spędzania wakacji czeka spa – Szklarska Poręba zaprasza do Hotelu pod Szrenicą, który uważany jest z najlepszy hotel w Szklarskiej Porębie.
Wędrując Szlakiem Ducha Gór możecie również odwiedzić Karkonoski Park Narodowy, gdzie odkryjesz wiele cudów natury, takich jak Wodospad Szklarki czy Śnieżne Kotły. Możesz także zejść do wąwozu Kamieńczyka już od 2,50 zł. A po tych wszystkich atrakcjach odpocząć w Hotelu pod Szrenicą, gdzie czeka na Ciebie najwygodniejsze zakwaterowanie. Szklarska Poręba to idealne miejsce na wakacje w górach!

Jeśli jednak marzy ci się odwiedzenie innego kontynentu w wakacje i przy okazji zarobienie na swoją przygodę, spróbuj wyjechać na praktyki lub staż do USA – sprawdź ofertę One Globe Travel i wyrusz do Stanów Zjednoczonych z programu Work and Travel USA lub Internship USA.

By odwiedzić szlak Ducha Gór i najlepszy hotel Szklarska Poręba – teraz już wiesz, gdzie się udać!