>

Górskie wycieczki to wyjątkowa atrakcja dla każdego – podczas nich można odetchnąć czystym powietrzem, podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, jak również poprawić kondycję. Nie tylko osoby cieszące się doskonałym zdrowiem mogą podziwiać piękno polskich gór. Warto wiedzieć, że w Karkonoskim Parku Narodowym do wyboru są także szlaki dla niepełnosprawnych w Karkonoszach.

Które szlaki wybrać?

Szlaki dla niepełnosprawnych w Karkonoszach

Szlaki dla niepełnosprawnych w Karkonoszach

Szlaki dla niepełnosprawnych w Karkonoszach – z jakich tras można korzystać?

Poniżej prezentujemy miejsca, które zostały udostępnione w Karkonoskim Parku Narodowym dla turystów niepełnosprawnych. Ścieżki te wybierane są obecnie bardzo często zarówno przez osoby niepełnosprawne, jak również innych turystów.

Miejsca udostępnione turystycznie dla osób niepełnosprawnych w pobliżu Szklarskiej Poręby:

  • szlak turystyczny czarny: Wodospad Szklarki, oddział 215, długość 1009 m
  • szlak turystyczny niebieski: Wodospad Szklarki (dolny fragment Czeskiej Ścieżki), oddziały: 214, 215, długość 1453 m

Wybierając powyższe szlaki, osoby niepełnosprawne nie muszą obawiać się o bariery, które mogłyby przeszkadzać im w poruszaniu się i podziwianiu pięknych widoków. Ścieżki projektowane i wykonane są tak, aby mogły być dostępne dla każdego. Więcej informacji dotyczących ścieżek i warunków można znaleźć na stronie internetowej Karkonoskiego Parku Narodowego.

Przy planowaniu wyjazdu w góry dla osoby niepełnosprawnej nie można zapominać także o tym, aby wybrać odpowiedni hotel. Szklarska Poręba to miejsce, gdzie znajdziecie wiele obiektów noclegowych, które przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, dlatego też można bez problemu wybrać dla siebie komfortowy i w pełni bezpieczny nocleg w górach. Życzymy udanego pobytu!

Wybierając się w góry – czy to samemu, czy z rodziną – nie należy zapominać o zapewnieniu sobie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Dobra agencja ubezpieczeniowa – taka jak szczecińska multiagencja OneGlobe Insurance – pozwala na wykupienie wszystkich potrzebnych ubezpieczeń, takich jak ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie OC i inne polisy. Skontaktuj się z konsultantem, który dobierze ubezpieczenie dla Ciebie i Twojej rodziny, i podróżuj bezpiecznie!

Jeżeli zaś jadąc do Szklarskiej Poręby poczujesz głód, zatrzymaj się w restauracji i pizzerii Nowa Verona w Lubinie i sprawdź, jakie smakowite dania przygotowali dla turystów, jak i mieszkańców Lubina!