>

Które szlaki turystyczne w Karkonoszach są otwarte również w sezonie jesienno-zimowym?

Szlaki turystyczne w Karkonoszach - Hotele Szklarska Poręba - Hotel Pod Szrenicą

Szlaki turystyczne w Karkonoszach – Hotele Szklarska Poręba – Hotel Pod Szrenicą

 

Jeżeli dobrze się przygotujemy, wycieczka w pogodny zimowy dzień potrafi dać wiele satysfakcji! Pamiętajmy o odpowiednim ubraniu i wyposażeniu oraz o tym, że zimą dzień jest o wiele krótszy. Przed wyruszeniem w góry zimą zasięgnijmy też rady doświadczonych górskich wędrowców lub przewodników.

Zimowe szlaki turystyczne w Karkonoszach – które wybrać?

Wszystkich narciarzy zachęcamy do odwiedzenia Polany Jakuszyckiej, gdzie znajdziecie łatwe, jak i trudniejsze trasy do wędrowania na biegówkach. Dla doświadczonych wędrowców i narciarzy godna polecenia jest również droga pod Reglami przez Michałowice i Jagniątków, którą to trasą możecie dotrzeć do opisywanego już przez nas Zamku w Chojniku. Jeżeli zaplanowaliście urlop w górach na 2 lub 3 dni, na Chojniku możecie zakończyć trasę i powrócić do naszego hotelu „Pod Szrenicą”, gdzie czeka na Was spa i dobra restauracja w górach.

W przypadku, gdy zabukowaliście już zakwaterowanie w górach na dłużej, możecie przedłużyć wędrówkę przez Zachełmie i Przesiekę do Karpacza. Po zwiedzeniu Karpacza możecie wrócić autobusem do Szklarskiej Poręby. W przypadku, gdy wybierzecie tę trasę, nieodzowny będzie nocleg po drodze.

Nasz hotel znajduje się tuż pod szczytem górskim Szrenica. Gdy więc spędzacie u nas urlop, możecie odwiedzić Źródła Łaby oraz Śnieżne Kotły. Jeżeli podczas Waszego urlopu w Szklarskiej Porębie przywita Was śnieg, pamiętajcie, by wybierać wyłącznie górne szlaki z uwagi na ryzyko lawiny.

Szlaki tematyczne w Szklarskiej Porębie

Wędrujesz z rodziną? Szklarska Poręba to miejsce, gdzie masz do wyboru ciekawe szlaki tematyczne, które z pewnością zainteresują starszych i młodszych wędrowców.

Magiczny Szlak Ducha Gór pozwala zwiedzić malownicze góry i lasy w Dolinie rzeki Kamiennej. Na szlaku napotkacie głazy oznaczone hologramami, które są częścią gry terenowej, w której wziąć udział mogą wszyscy odwiedzający Szklarską Porębę.
Wędrówki z fraszką są z kolei dedykowane znanemu lokalnemu pisarzowi, Janowi Sztaudyngerowi. Trasa biegnie dookoła miasta, a jej atrakcją są tablice z fraszkami Jana Sztaudyngera i informacjami o nim. Trasa jest bardzo wygodna zwłaszcza dla osób wędrujących w towarzystwie dzieci lub osób starszych, gdyż można z łatwością przejść z trasy do centrum Szklarskiej Poręby.

Jeżeli chcesz zobaczyć największe atrakcje Szklarskiej Poręby za jednym razem, wybierz Szlak Waloński. Wędrując tym szlakiem zwiedzisz Kościół Cmentarny pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej, najstarszą hutę szkła, dolinę Kamieńczyka z przepięknym wodospadem, równie malowniczy Wodospad Szklarki, Starą Chatę Walońską, ciekawe muzea, Krucze Skały, Złoty Widok oraz Grób Karkonosza, a także słynny głaz Chybotek.

 

Zimowe szlaki turystyczne w Karkonoszach, choć ciekawe, bywają niebezpieczne. Sam dojazd w góry w sezonie jesienno-zimowym również może zostać przerwany w nieprzyjemny sposób, na przykład stłuczką. Dlatego zanim wyruszysz w góry, wykup ubezpieczenie, które pozwoli Ci czuć się bezpiecznie. Pracownicy naszej zaprzyjaźnionej multiagencji ubezpieczeniowej, OneGlobe Insurance, doradzą Ci, jakie ubezpieczenia warto wybrać. Ubezpieczenie NNW, turystyczne, OC samochodu – z nimi możesz podróżować bez obaw!