>

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w Karkonoszach znajduje się najwięcej szlaków turystycznych w kraju – to góry pokryte gęstą siecią ciekawych propozycji na spędzenie aktywnego czasu i każdy może znaleźć tutaj dla siebie coś interesującego, w zasięgu swojej kondycji. Zanim jednak wyruszy się w drogę, warto poznać podstawowe oznakowanie szlaków turystycznych. Jak odczytywać szlaki turystyczne w Szklarskiej Porębie?

Szlaki turystyczne w Szklarskiej Porębie

Szlaki turystyczne w Szklarskiej Porębie

Szlaki turystyczne w Karkonoszach i nie tylko oznakowane są po to, aby ułatwić turystom wycieczki piesze czy też rowerowe. Dzisiaj, w dobie powszechnego dostępu do GPS, mogą one wydawać się trochę anachroniczne, ale każdy, komu rozładował się w górach telefon lub zgubiła się mapa, na pewno wie, jak bardzo są one ważne. Gdy wobec tego decydujesz się na wyjazd w góry, pamiętaj o tym, że poznanie szlaków turystycznych jest niezbędne.

Podstawowe oznakowanie szlaku turystycznego  to prostokątny znaczek mający najczęściej wymiary 15 x 9 centymetrów, który składa się z trzech poziomych pasów. Znaczki te spotkać można na różnych nawierzchniach w zależności od tego, gdzie dany szlak prowadzi – na drzewach, płotach, słupkach, budynkach.

Górny i dolny pas znaczka mają kolor biały, natomiast pas środkowy oznacza kolor danego szlaku. Może być to na przykład szlak czerwony, zielony, niebieski, żółty czy czarny. Przyjmuje się, że kolor czerwony oznacza szlak główny, natomiast kolorem czarnym określa się szlaki łącznikowe. Co ciekawe, kolor szlaku wcale nie oznacza jego trudności czy też długości.

W mieście Szklarska Poręba oraz w jego okolicy do dyspozycji jest naprawdę sporo szlaków do wyboru. Warto prześledzić je na ekranie swojego komputera czy na mapach, aby wybrać ten najlepszy, który będzie okazją do przeżycia wyjątkowej przygody.

Jeżeli wobec tego planowana jest wycieczka, Szklarska Poręba i okolice mają do zaoferowania wiele wspaniałych szlaków turystycznych – tutaj każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego!

Od urlopów w kraju wolisz wyjazdy za granicę? Na pewno zainteresuje Cię oferta firmy One Globe Travel, organizującej praktyki w USA. To świetny sposób na połączenie zwiedzania z zarabianiem!