>

Karkonosze i Góry Izerskie to ulubione miejsca kolarzy! Już teraz można się zapisać na dobrze znane kolarskie wyścigi Izerski Klasyk 2017 oraz Szosowy Klasyk 2017, które odbędą się w lipcu i sierpniu.

Szosowy Klasyk 2017 i Izerski Klasyk 2017

Szosowy Klasyk 2017 i Izerski Klasyk 2017

Kolarstwo w Szklarskiej Porębie

Kolarstwo w Szklarskiej Porębie będzie królowało 9 lipca. Wyścig „Izerski Klasyk Szklarska Poręba” będzie zwieńczeniem festiwalu Bike Week. Trasa prowadzi przez Grzbiet Kamienicki i Góry Izerskie, a także Piechowice, Starą Kamienicę i Świeradów-Zdrój. Podczas jazdy można zatem podziwiać naprawdę piękne widoki! Startować można będzie w dwóch kategoriach: PRO oraz FUN. Dystans PRO wynosi prawie 90 km. Trasa FUN jest idealna dla nieco mniej doświadczonych – dystans wynosi 52 km.

Szosowy Klasyk 2017

Wszyscy, którzy wolą kolarstwo szosowe, mogą wybrać wyścig sierpniowy – Szosowy Klasyk 2017. Odbędzie się on 5 sierpnia w Grodowcu. W tym przypadku dystans PRO wynosi 110 kilometrów, a dystans FUN 55 kilometrów. Warto jednak wiedzieć, że ten wyścig odbywa się w rundach po 27,5 kilometra.

Kto więc woli jeździć po drogach asfaltowych niż po górach, albo na początku sierpnia będzie w drodze na urlop w Szklarskiej Porębie, może wziąć udział w Szosowym Klasyku!

Bike Week Szklarska Poręba 2017

Oba konkursy są częścią Festiwalu Rowerowego Bike Week 2017, który odbywa się w Szklarskiej Porębie. Podczas festiwalu przewidziane są też takie imprezy sportowe, jak Bike Adventure, Air Water Show, czyli skoki do wody, a także konkurencje dla najmłodszych. Odbędą się także wyścigi DH, polegające na zjeździe ze stoków, oraz zawody enduro, podczas których trasa prowadzi zarówno po asfalcie, jak i powierzchniach naturalnych.

Wszystkich entuzjastów kolarstwa zapraszamy więc do zapisów! W naszym hotelu Pod Szrenicą z chęcią ugościmy zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Chcecie urozmaicić życie Waszych dzieci ciekawymi zajęciami, nie tylko sportowymi? Jeżeli na co dzień mieszkacie w Szczecinie lub często tam bywacie, warto zainteresować się powstającym właśnie Rodzinnym Parkiem Rozrywki Kids Arena! Planowane atrakcje znajdziecie na stronie.