>

Tani nocleg w Szklarskiej Porębie i lokalne atrakcje – tego nie możesz przeoczyć!

Szklarska Poręba to masa różnych wspaniałych atrakcji przeznaczonych dla dorosłych i dla dzieci. Niezależnie od tego, czy lubisz spędzać czas aktywnie, czy też szukasz dla siebie bardziej leniwego weekendu w pięknych górskich okolicach, masz tutaj dla siebie wiele propozycji wartych uwagi! Postaw na tani nocleg w Szklarskiej Porębie i ciesz się niezapomnianym urlopem.

Poznaj atrakcje, wybierz tani nocleg w Szklarskiej Porębie

Tani nocleg w Szklarskiej Porębie i lokalne atrakcje

W wakacje Karkonosze zachwycają swoim pięknem o każdej porze roku – ich olśniewające panoramy potrafią zapierać dech w piersiach. Jeśli również jesteś osobą wrażliwą na piękno natury, te góry na pewno nie zawiodą twoich oczekiwań. Podobnie Góry Izerskie, które są najdalej wysuniętym w kierunku zachodnim, pasmem Sudetów, które łączą się przez Przełęcz Szklarską z Karkonoszami – to też niezapomniane krajobrazy.

Na turystów w Karkonoskim Parku Narodowym czeka wiele wyjątkowych zakątków zasługujących na szczególną uwagę – to przede wszystkim malowniczo położony Wodospad Szklarski, który znajduje się na przełomowym odcinku potoku Szklarka, nie można również zapominać o Szrenicy, czyli szczycie górującym nasz Szklarską Porębą – jego wysokość to 1362 metry nad poziomem morza. Na Szrenicę można dostać się krzesełkową kolejką linową. Innym pięknym wodospadem jest Wodospad Kamieńczyka, który spada trójstopniową kaskadą na wysokości 843 metrów nad poziomem morza. Wśród popularnych szczytów w okolicy Szklarskiej Poręby znajdują się również takie jak Wysoki Kamień mający 1058 metrów wysokości nad poziomem morza, a także Śnieżne Kotły – kotły polodowcowe z bardzo dobrze zachowanymi formami glacjalnymi. Warto wybrać dobry nocleg w Szklarskiej Porębie, by mieć blisko do najlepszych atrakcji.

To jeszcze nie wszystko, co czeka w Szklarskiej Porębie i okolicach, jeśli wybierzesz wyjazd w góry – oprócz tych zachwycających cudów natury warto też wziąć pod uwagę takie atrakcje jak: Park Ducha Gór, Chata Walońska Juna, Żelazny Tygiel Waloński, Leśna Huta, Dom Wlastimila Hofmana, Dom Garharta i Carla Hauptmannów, Młyn Świętego Łukasza, Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP, grupa skalna Chybotek.

Oczywiście, czekają na ciebie również narty w Szklarskiej Porębie oraz inne atrakcje dla aktywnych – rowery, nordic walking, wspinaczka. To tylko kilka z nich, dlatego też jest w czym przebierać! Już dziś wyszukaj sobie u nas tani nocleg w Szklarskiej Porębie.

 

Tani nocleg w Szklarskiej Porębie – tylko „Pod Szrenicą„!