>

W dniach 16-19 lutego w Szklarskiej Porębie odbędzie się kolejna edycja festiwalu „Trójka Górom”.

Audycje na żywo, spotkania z interesującymi osobami, a także mistrzostwa w rzeźbie ze śniegu – tego wszystkiego mogą się spodziewać uczestnicy wydarzenia.

Festiwal "Trójka Górom" ponownie w Szklarskiej Porębie!

Festiwal „Trójka Górom” ponownie w Szklarskiej Porębie!

Trójka Górom – czego możemy się spodziewać w czwartek?

W czwartek, 16 lutego, odbędą się plenerowe audycje „Muzyczna poczta UKF” oraz „W Tonacji Trójki”, które poprowadzą Tomasz Żąda oraz Marek Niedźwiecki. Miejscem audycji będzie Norweska Dolina.

Z kolei na Skwerze Radiowej Trójki, w Namiocie Spotkań, o 16.00 będzie mieć miejsce dyskusja o Wlastimilu Hofmanie, znanym malarzu ze Szklarskiej Poręby. Tego samego dnia na Skwerze Radiowej Trójki odbędzie się również spotkanie z paraolimpijką Katarzyną Rogowiec oraz koncert Jadwigi Kuty – doskonałej artystki, założycielki Teatru Naszego w Michałowicach koło Szklarskiej Poręby.

Piątkowy program festiwalu

Kolejne atrakcje czekają na Was w piątek. Od 10.00 do 18.00 trwać będzie kolejna edycja Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu. W programie również warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków, a także spotkanie z Krystyną Czubówną i Olgą Tokarczuk. Odbędzie się też audycja na żywo, którą będzie lista przebojów programu III, prowadzona przez Marka Niedźwieckiego.

Sobota pod znakiem śniegu i lodu

Marek Niedźwiecki rozpocznie program również kolejnego dnia swoją audycją „Markomania” w Norweskiej Dolinie. W tym samym miejscu o 11.00 odbędzie się też pokaz filmu „Moje córki krowy”.

Na Skwerze Radiowej Trójki dalej będą trwać Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu, a także pokaz i warsztaty rzeźbienia w lodzie. Po godzinie 14.00 rozpocznie się spotkanie z Marianem Dziędzielem. Z kolei wieczorem można będzie wziąć udział w warsztatach „Ceramiczna pocztówka ze Szklarskiej Poręby” oraz „Czekoladowe Trójki”.

Niedziela – spektakularne zakończenie

Ostatniego dnia festiwalu, czyli w niedzielę, o 16.30 w Parli Rozrywki Esplanada będzie można wziąć udział w Trójkowej Dyskotece na Lodzie. W tym samym miejscu planowane jest zakończenie festiwalu i mistrzostw, a później Laserowy Show. O godzinie 20.00 w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS odbędzie się ostatnia atrakcja festiwalu – Recital Kabaretowy Artura Andrusa.

Przybywaj więc z całą rodziną do naszego hotelu Pod Szrenicą – koniec tego tygodnia w Szklarskiej Porębie to czas, kiedy z pewnością nie zabraknie ciekawych możliwości! Urlop w górach to wspaniały pomysł, jednak zimą łatwo o wypadek. Pamiętaj więc aby przed wyruszeniem na urlop w góry wykupić odpowiednie ubezpieczenie! Dobre agencje ubezpieczeniowe, dla przykładu OneGlobe Insurance, mają w swojej ofercie ubezpieczenia turystyczne, NNW i inne przydatne polisy.