>

Pierwsze śniegi niestraszne amatorom sportów górskich! Już w ten weekend w Szklarskiej Porębie maraton „Ultrakotlina”. Biegi Ultrakotlina 130 i Ultrakotlina 70 to świetna okazja do zwiedzenia szlaków górskich na sportowo. A po wyczerpującym biegu zapraszają hotele spa w Szklarskiej Porębie…

Bieg Ultrakotlina

Bieg Ultrakotlina

Ultrakotlina 130 to najdłuższy maraton w Sudetach Zachodnich – aż 134 km, na pokonanie których zawodnicy mają 34 godziny. Trasa pozwala podziwiać najważniejsze pasma górskie dookoła Kotliny Jeleniogórskiej. Start już w sobotę, 15 października, o godzinie 8.00.

Ultrakotlina 130

BiegUltrakotlina 130 jest dość wymagający, skierowany do biegaczy z doświadczeniem. Trasa będzie jednak oznakowana, na biegaczy będą także czekały punkty odżywcze i kontrolne. Minimalna wysokość to 300 m nad poziomem morza w dolinie Bobru, zaś maksymalna – 1603 metry nad poziomem morza, na Śnieżce.
Dla zawodników z mniejszym doświadczeniem startuje natomiast trasa Ultrakotlina 70. Trasa zaczyna się w Janowicach Wielkich, a jej długość to 70 kilometrów. Bieg zaczyna się o 14.00. Limit czasowy trasy to 28 godzin. Podczas gdy minimalna wysokość tej trasy jest taka sama, jak trasy Ultrakotlina 130, maksymalna wysokość jest nieco mniejsza – to 1113 metrów na Wysokiej Kopie.

W Karkonoszach spadł już pierwszy śnieg, więc pamiętajcie, żeby dobrze się przygotować do biegu. W nocy mogą powstawać oblodzenia, zaś w dzień śnieg zamienia się w błoto. Dlatego każdy startujący powinien przygotować odpowiednie buty i ciepłą odzież, a także dokładnie zaplanować ekwipunek na „przepak”.

Z uwagi na to, że uczestnicy mają 34 godziny na ukończenie maratonu w przypadku Ultrakotliny 130 i 28 godzin w przypadku Ultrakotliny 70, uroczyste zakończenie biegu odbędzie się w niedzielę 16 października o 18.00. Po udekorowaniu zwycięzców zmęczonych zawodników i kibiców zaprasza Hotel pod Szrenicą! Mini spa w górach i dobra restauracja pozwoli zrelaksować się i odzyskać siły po wyczerpującym maratonie.

Od podróży na sportowo wolisz zwiedzanie połączone z zarabianiem? Skorzystaj z oferty firmy OneGlobe Travel, która organizuje staże i praktyki w USA!