>

Urlop w górach to dobra okazja nie tylko dla tych, których kusi górska przyroda, ścieżki turystyczne i hotele spa Szklarska Poręba. To także dobre miejsce na wypoczynek dla… miłośników astrologii. W pobliżu stacji turystycznej ORLE znajduje się atrakcja dla nich, czyli astrościeżka.

Astrościeżka w Karkonoszach - urlop w górach dla miłośników astronomii

Astrościeżka w Karkonoszach – urlop w górach dla miłośników astronomii

Szrenica i okolice to miejsce, gdzie znajdują się liczne szlaki turystyczne w Karkonoszach. Astrościeżka to jeden z ciekawszych. To model Układu Słonecznego w Izerskim Parku Ciemnego Nieba, do którego zbudowania użyto różnych skał z Dolnego Śląska. W tej sposób zwiedzając ścieżkę można poznać wiele nowych informacji zarazem z astronomii i geologii. Urlop w górach na pewno stanie się dzięki temu o wiele ciekawszy.

Projekt astrościeżki został stworzony w ramach tzw. Projektów Izerskich. Mają one połączyć astronomię i aktywne wakacje w górach. Pomysłodawcy to profesor Michał Tomczak, doktor Tomasz Mrozek i doktor Sylwester Kołomański – naukowcy z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego – oraz leśnik ze Świeradowa Zdroju Zbigniew Kamiński i gospodarz Stacji Turystycznej ORLE Stanisław Kornafel. Ich ideą było, aby zwiedzający nie tylko dowiedzieli się więcej o geografii i przyrodzie Sudet – przede wszystkim doliny górnej Izery – ale także dowiedzieć się wiele o Układzie Słonecznym. Astrościeżka nie ma jeszcze swojej nazwy, jednak doczekała się już wielu fanów – zarówno wśród mieszkańców Szklarskiej Poręby, jak i wśród turystów spędzających wakacje w Karkonoszach. Wymyślili oni wiele określeń takich jak „Podróż przez Układ Słoneczny” , „Droga do Gwiazd” czy „Dotykanie Wszechświata”. Wycieczka w Karkonosze to dzięki temu nie tylko wypoczynek w górach i hotele spa Szklarska Poręba, ale też ciekawe nowe doświadczenia.

Lokalizacja ścieżki kosmicznej w lesie pozwala również podziwiać nocne niebo pozbawione zanieczyszczeń i łuny, która zawsze zakłóca jego wygląd w mieście. Wakacje w Szklarskiej Porębie to więc wyjątkowa okazja, by podziwiać nocne niebo, dowiedzieć się więcej o krajobrazie i Wszechświecie, a także po prostu wypocząć – komfortowy nocleg w Szklarskiej Porębie zapewnia Hotel pod Szrenicą. A jeżeli swoje podróże chciałbyś połączyć z zarabianiem – sprawdź ofertę One Globe Travel oraz One Globe Internship! Firma One Globe oferuje między innymi staże w USA.

Jeśli urlop w górach, to tylko w hotelu Pod Szrenicą!