>

Karkonosze tworzą wspaniałe panoramy, które można podziwiać z różnych punktów położonych w Szklarskiej Porębie i w okolicy. W poszukiwaniu tego najpiękniejszego widoku warto przede wszystkim wziąć pod uwagę Złoty Widok. Jest to punkt widokowy, który położony jest około 2,3 kilometra od Szklarskiej Poręby. Urlop w Karkonoszach nie będzie taki sam bez tego widoku!

Urlop w Karkonoszach i Złoty Widok

Urlop w Karkonoszach i Złoty Widok

Złotym Widokiem nazywa się monumentalny i jednocześnie bardzo stromy próg skalny, który położony jest nad doliną Kamiennej. Jego wysokość wynosi aż 20 metrów. Stanowi on jeden z najpopularniejszych punktów widokowych na Karkonosze. Można oglądać z niego między innymi szczyty Śnieżka czy Szrenica, a także wiele innych pięknych zakątków. Szczególnie w okresie jesieni można w pełni poznać przyczynę nazwania tego punktu „Złotym Widokiem”. Wtedy okoliczne drzewa pokrywają się rdzawymi liśćmi i tworzą zachwycający widok malowany złotymi odblaskami słońca.

GPS na Złoty Widok: 15°33’11″E, 50°49’59″N.

Jak dostać się na Złoty Widok?

Dostanie się na Złoty Widok nie jest wcale bardzo skomplikowane, dlatego też nawet niedoświadczeni piechurzy nie będą mieli problemów z dostaniem się do tej lokalizacji. Punkt widokowy położony jest na wysokości 585 metrów nad poziomem morza, w pobliżu niebieskiego szlaku turystycznego, w okolicach ulicy Matejki.

Złoty Widok: co jeszcze ciekawego można zobaczyć po drodze?

Podczas wyprawy w ten zakątek warto również poświęcić czas na zobaczenie Grobu Karkonosza oraz Chybotka, z którymi związane są ciekawe legendy.

Jeżeli zdecydują się Państwo na nasz hotel Szklarska Poręba, okolice są na wyciągnięcie ręki. Razem z nami można bardzo szybko dostać się w góry, także na Złoty Widok. Dlatego jeżeli interesuje Państwa nocleg w górach takich jak Karkonosze, jesteśmy całkowicie do dyspozycji i gwarantujemy pełen komfort.

Nasz hotel to nie tylko doskonałe miejsce na nocleg w Szklarskiej Porębie. Oferujemy również szereg dodatkowych udogodnień. Można u nas zamówić wyśmienite posiłki, skorzystać mini Spa Szklarska Poręba czy też atrakcji przeznaczonych dla dzieci. Zapraszamy!