>

Wakacje w Szklarskiej Porębie to doskonały czas na poznanie karkonoskich zagadek i tajemnic!

Spędzasz wakacje w Szklarskiej Porębie? To świetna okazja, żeby przybliżyć dzieciom i dorosłym… Karkonoskie Tajemnice. Daj się oczarować magii Karkonoszy! A na nocleg zapraszają hotele Szklarska Poręba, w tym najlepszy hotel w Szklarskiej Porębie – Hotel „Pod Szrenicą”.

Wakacje w Szklarskiej Porębie i Karkonoskie Tajemnice

Wakacje w Szklarskiej Porębie i Karkonoskie Tajemnice

Wakacje w Karkonoszach zawsze owiane są atmosferą tajemnicy. W 2011 roku w Karpaczu wykopano dziwny eksponat. Był to ponad stuletni misternie wyrzeźbiony kostur przyozdobiony kryształem górskim. Nazwano go kosturem Ducha Gór. Obecnie kostur znajduje się w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, a w miejscu jego wykopania… Karkonoskie Tajemnice. To muzeum jest miejscem, gdzie możemy poznać wiele ciekawych informacji z różnych dziecin – historii, techniki, niezbadanych zjawisk przyrody oraz wierzeń dawnych mieszkańców gór. Dlatego spędzając wakacje w górach, nie zapomnijcie go odwiedzić – a wcześniej zadbajcie o wygodny nocleg. Szklarska Poręba zaprasza do Hotelu pod Szrenicą.

Najciekawszą częścią Karkonoskich Tajemnic są ich podziemia. To idealne miejsce na wycieczki – Szklarska Poręba to naprawdę ciekawe miejsce na wakacje w górach. W aranżacji podziemi brali udział znani artyści tacy jak Dariusz Miliński, twórca Zamku Legend Śląskich, czy też uznany grafik Igor Morski. Interaktywne ekspozycje pozwalają na poznanie legend ziemi karkonoskiej. Legendy o Duchu gór – Karkonoszu i jego wielu postaciach, o zasiedlających te ziemie Walończykach, mistrzach przetwarzania bogactw naturalnych, czy też korzeniu mandragory pozwolą Ci odczuć magię tego miejsca.

W Karkonoskich Tajemnicach znajduje się również siedziba Ducha Gór. Wielka rzeźba Ducha Gór strzeże wejścia. A w środku? Znajdziemy tam kostur i magiczny sekretarzyk Ducha Gór, Smoczą Harfę, komnatę Czterech Żywiołów, a także niesamowite okazy owadów. To niesamowite doświadczenie zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych turystów. A dla jeszcze przyjemniejszych wspomnień sprawdźcie, co mają do zaoferowania hotele spa – Szklarska Poręba to miejsce, gdzie spędzisz niezapomniane wakacje! Karkonosze zapraszają.

Spędzając wakacje w górach czy nad morzem nie zapomnij, że bezpieczna podróż to podstawa. Najtańsze ubezpieczenia turystyczne oferuje multiagencja ubezpieczeniowa One Globe Insurance. Sprawdź naszą ofertę i ciesz się bezpiecznym urlopem!