>

Wakacje w Szklarskiej Porębie – kto i jakie szlaki turystyczne powinien wybrać. by najlepiej spędzić czas w polskich górach?

Twój wakacyjny cel to urlop w Karkonoszach? To wyjątkowo dobre miejsce na piesze wędrówki. Szklarska Poręba i otaczające ją Karkonosze kryją wiele ciekawych zabytków i wspaniałą przyrodę. Godne polecenia są również hotele spa w Szklarskiej Porębie. Jaką trasę na wędrówki wybrać, spędzając wakacje w Szklarskiej Porębie?

Wakacje w Szklarskiej Porębie - szlaki turystyczne

Wakacje w Szklarskiej Porębie – szlaki turystyczne

Wodospad Kamieńczyka

Przejście tej trasy zajmie około  2 godzin. Po drodze możecie podziwiać wiele ciekawych form skalnych, takich jak Krzywe Baszty czy Krucze Skały, na których znajduje się Park Linowy Szklarska Poręba. To atrakcja dla wszystkich lubiących aktywne wakacje w górach. Trasa prowadzi przez Marysin, gdzie znajduje się dolna stacja Kolei Linowej „Szrenica” – jeśli interesują Cię wyciągi, Szklarska Poręba to dobre miejsce.  Trasa prowadzi do najpiękniejszego wodospadu w Karkonoszach – słynnego Wodospadu Kamieńczyka.

Zakręt Śmierci – wakacje w Szklarskiej Porębie pełne emocji

Może brzmi strasznie, ale jest znakomitym punktem widokowym. Wędrując tą trasą, zobaczycie mnóstwo pięknych widoków na Karkonosze i Góry Izerskie. Trasa nieco dłuższa niż ta do Wodospadu Kamieńczyka – przejście zajmuje ok. 2,5 godziny. Po jej przejściu na wypoczynek zapraszają hotele spa Szklarska Poręba.

Wodospad Szklarki

Mniej znany niż wodospad Kamieńczyka, ale równie piękny. Czas przejścia trasy to około 3 godzin. Ten szlak turystyczny w Karkonoszach jest naprawdę wart przejścia – zwiedzamy przełom rzeki Kamiennej i Potoku Szklarka. Na tej trasie również możemy obejrzeć wiele oryginalnych skalnych form o niesamowitych nazwach – Głazowisko, Dziobata, Piekielnik, Czerwona Jama, Czarna Topiel… Na trasie możemy odwiedzić również dom Jana Sztaudyngera.

Średnia i Dolna Szklarska Poręba

Czas przejścia tej trasy to 3,5 godziny. Ale warto skorzystać z okazji, jeżeli goszczą Cię tutejsze tanie hotele. Szklarska Poręba, a szczególnie jej najstarsza część, szczyci się wieloma zabytkami. Tutaj również można odwiedzić domy, w których mieszkali i tworzyli znani pisarze – dom Gerharta i Carla Hauptmannów, w którym mieści się obecnie Muzeum Karkonoskie, jak również Dom Vlastimila Hofmana, znanego malarza z okresu Młodej Polski. Można także zwiedzić trzy ciekawe kościoły w Górnej i Dolnej Szklarskiej Porębie.

Wycieczka w Góry Izerskie przez Białą Dolinę

To najdłuższy szlak – jego przejście zajmie nam około 4 godzin. Ale warto! Podczas tej wycieczki można podziwiać piękne Góry Izerskie, wspaniałą przyrodę oraz zapoznać się z działalnością szklarzy artystów i dawnych mieszkańców tych ziem – Walonów, poszukiwaczy szlachetnych kamieni. Pamiętajcie, by po przejściu tego szlaku mieć zapewniony wygodny nocleg w górach w takim miejscu jak najlepszy hotel w Szklarskiej Porębie, Hotel pod Szrenicą.

Wyjeżdżając na wakacje, nie zapomnij o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Wtedy podczas podróży będziesz mógł w spokoju odpoczywać i cieszyć się wakacjami. Sprawdź ofertę multiagencji ubezpieczeniowej One Globe Insurance – z pewnością dobiorą ofertę odpowiednią dla Ciebie.