>

Nadchodzący weekend w Szklarskiej Porębie obfituje w ciekawe wydarzenia kulturalne i nie tylko. Jakie miejsca warto odwiedzić podczas wizyty w naszym pięknym mieście na przełomie września i października?

Weekend w Szklarskiej Porębie - co się u nas dzieje?

Weekend w Szklarskiej Porębie – co się u nas dzieje?

30 września w Szklarskiej Porębie to piątek pod znakiem kulturalnym. Już o 16.00 odbędzie się przekazanie przez burmistrza obrazu Hermanna Hendricha do zbiorów Domu Carla i Gerharta Hauptmannów. Przy tej okazji odbędzie się również prezentacja i prelekcja „Hermann Hendrich i Hala Legend w Szklarskiej Porębie”.

Weekend w Szklarskiej Porębie i „Droga do domu”

Również dzisiaj – 30 września – o godzinie 18.00 w Cafe Park Esplanada Szklarskiej Porębie odbędzie się spotkanie z Karoliną Błażejczak, autorką projektu „Drogi do domu”. Spotkanie z artystką organizowane jest przez MOKSiAL.

Karolina Błażejczak, artystka ze Szklarskiej Poręby, to autorka reportażu literackiego, serii filmów i zestawu fotografii archiwalnych. Razem tworzą one projekt „Droga do domu”. Projekt powstał w ramach Programu Rezydencji Artystycznych i A-i-R Wro. Jest on wynikiem podróży artystki i jej mamy Elżbiety po Dolnym Śląsku. Pani Elżbieta Błażejczak brała udział w budowie dróg dolnośląskich w latach 1978-1994. Podróż po tych drogach pozwoliła artystce przywołać obraz Dolnego Śląska w latach 80tych i w okresie transformacji ustrojowej.

Dzięki projektowi „Droga do domu” już dzisiaj w Cafe Park Esplanada w Szklarskiej Porębie mieszkańcy Dolnego Śląska będą mogli przypomnieć sobie te czasy i stanąć twarzą w twarz z ogromem zmian w ich regionie. Natomiast osobom niepamiętającym tych czasów lub nieznającym Dolnego Śląska projekt pozwoli na lepsze poznanie tej części kraju na przestrzeni minionych lat.

Tymczasem w sobotę, 1 października, o godzinie 11.00 w siedzibie MOKSiAL można będzie uczestniczyć w POPKreacjach, czyli Ogólnopolskim Festiwalu Psychologii Procesu 2016.  Warsztat ten pod hasłem „Zmiana, której nie mogę dokonać” ma na celu uświadomienie, co nie pozwala nam dotrzymać postanowień i jak to zmienić. Zapisy pod numerami 692 430 148 (pani Joanna Wróblewska) oraz 602638645 (pani Anna Uznańska). Wykłady potrwają do godziny 16.00. Po wykładach Hotel pod Szrenicą zaprasza w swoje progi. To idealne miejsce  dla wszystkich, którzy chcą wypocząć i skorzystać ze spa w górach.

Dzień po wykładach, 2 października, będzie można ponownie zanurzyć się w świat kultury. O godzinie 19 tego dnia w restauracji Topolino na ulicy 1 Maja 4 odbywa się pokaz zdjęć z tatrzańskich szlaków turystycznych.

Czy więc ten weekend w Szklarskiej Porębie upłynie dla Państwa w atmosferze pełnej kultury i sztuki, psychologii czy też po prostu pięknych widoków, nasz Hotel w Szklarskiej Porębie serdecznie zaprasza!

 

Natomiast wszystkich wybierających się w podróż za ocean zachęcamy do skorzystania z programu Work and Travel, organizowanego przez firmę One Globe Travel. To wspaniała okazja, by połączyć pracę w USA ze zwiedzaniem!