>

Wodospad Kamieńczyka Szklarska Poręba – zobaczysz go na pewno, jeśli zanocujesz w hotelu „Pod Szrenicą”!

Gdy decydujemy się na wyjazd w góry, warto odwiedzić wodospad Kamieńczyka. To jedno z najbardziej malowniczych miejsc znajdujących się w Szklarskiej Porębie, które zachwyca swoim wyjątkowym krajobrazem. Warto postawić na odpowiedni hotel w Szklarskiej Porębie i odwiedzić tę urokliwą okolicę. Wodospad Kamieńczyka powinien znaleźć się na Twojej liście atrakcji, które konieczne musisz zobaczyć – widok jest naprawdę niezapomniany!

Wodospad Kamieńczyka Szklarska Poręba - odkryj jego piękno!

Wodospad Kamieńczyka Szklarska Poręba – odkryj jego piękno!

Wyjazd w góry i efektowne widoki

Wodospad Kamieńczyka jest położony na wysokości 846 metrów nad poziomem morza – jest to najwyższy wodospad znajdujący się w polskiej części Sudetów, dlatego wyjazd w góry koniecznie powinien uwzględniać taką atrakcję. Wodospad znajduje się na potoku Kamieńczyk, który swoje źródła ma na Hali Szrenickiej. W górnym biegu płynie na północ, następnie, nieco powyżej Szklarskiej Poręby, tworzy efektowny wodospad. Następnie skręca na północny-wschód i wpływa do Kamiennej w Szklarskiej Porębie. Warto postawić na tani nocleg w Szklarskiej Porębie i poświęcić nieco więcej czasu na zwiedzanie.

Co ciekawe, w wąwozie utworzonym przez potok Kamieńczyk kręcono niektóre sceny hitowego filmu „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”.

27 metrów, jaskinia i trzy piękne kaskady

Przed okresem II wojny światowej Wodospad Kamieńczyka miał status pomnika przyrody, aktualnie znajduje się w obszarze ochrony ścisłej, który wchodzi w skład Karkonoskiego Parku Narodowego. Decydując się na wakacje w Karkonoszach, warto odwiedzić to miejsce wraz ze swoją rodziną.

Wodospad Kamieńczyka spada w dół trzema pięknymi kaskadami z wysokości 27 metrów. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że za środkową kaskadą wodospadu znajduje się grota, która przed wiekami została tutaj wykuta przez Walończyków, którzy znajdowali tu ametysty i pegmatyty. Grota ta określana jest mianem Złotej Jamy. Warto zobaczyć te wszystkie miejsca. A gdy wrócisz zmęczony po całym dniu zwiedzania, nasz dobry hotel w Szklarskiej Porębie zapewni Ci komfortowy odpoczynek.

Wodospad Kamieńczyka Szklarska Poręba – dowiedz się więcej

Poniżej wodospadu mieści się malowniczy kanion Kamieńczyka mający długość 100 metrów. Jego szerokość przy wodospadzie to około 15 metrów, potem zwęża się do 3 metrów. Ściany kanionu mają wysokość do 25 metrów. Jeśli stawiamy na wyjazd w góry, to warto poznać takie ciekawostki.

Jak dotrzeć do wodospadu?

Do wodospadu można dostać się jednym ze szlaków ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę – jest to Główny Szlak Sudecki imienia Mieczysława Orłowicza (GSS). W pobliżu wodospadu znajduje się schronisko „Kamieńczyk”, a także „Szałas Sielanka”. Bez trudu trafisz tam również wtedy, gdy wybierzesz nasze noclegi w Szklarskiej Porębie.

Zarezerwuj nocleg w górach

Jeżeli chcesz wybrać się do Szklarskiej Poręby, twój wyjazd w góry powinien obejmować także ten malowniczy zakątek! Odwiedź nasz hotel w Szklarskiej Porębie i poznaj także inne atrakcje.