>

W okolicy Szklarskiej Poręby czeka na zwiedzających wiele ciekawych zakątków wartych uwagi. Warto podczas swojej wycieczki zajrzeć na czeską stronę Karkonoszy, gdzie także znajdziecie dużo pięknych miejsc. Jednym z nich jest Mumlavský vodopád, czyli Wodospad Mumlawy.

Wodospad Mumlawy

Wodospad Mumlawy

Mumlavský vodopád to piękny, kaskadowy wodospad położony na potoku Mumlawa, mniej więcej w środkowej części jego biegu. Znajduje się on w Karkonoszach, niedaleko polskiej granicy, dlatego gdy spędzamy wakacje w Szklarskiej Porębie, można również bez problemu go odwiedzić.

Wodospad Mumlawy z Czarcimi Okami

Wody wodospadu malowniczo spływają po granitowych progach. Najwyższy wodospad ma wysokość około 10 metrów. Jedną z ciekawostek jest występowanie tutaj kotłów erozyjnych, które zostały wytworzone przez płynącą wodę oraz kamienie. Nazywane są one Czarcimi Okami. Mumlavský vodopád jest piękny nie tylko w ciągu lata, ale również zimą, gdy często zamarza i przemienia się w lodospad.

W pobliżu wodospadu zlokalizowany jest mostek na Mumlawie, można więc wejść na taras widokowy oraz skorzystać z dwóch bufetów, aby napić się i coś przekąsić.

Szlaki prowadzące do wodospadu:

  • szlak żółty łączący części Harrachova: Rýžoviště i Nový Svět
  • szlak niebieski z centrum Harrachova do schroniska Labská bouda

Odległość od Harrachova to około 2 kilometry, Do wodospadu można dojść drogą leśną od dworca autobusowego w Harrachovie. Natomiast od Szklarskiej Poręby to około 14 kilometrów. Jazda samochodem zajmie nam około 30 minut, z kolei pieszo od 3 do ponad 4 godzin w zależności od tego, jaki szlak wybierzemy.

Zatem jeżeli chcesz wybrać się na wyjątkowe wakacje w Karkonosze, warto także wziąć pod uwagę piękne zakątki znajdujące się po stronie czeskiej. Jedną z nich jest właśnie Mumlavský vodopád, ale czeka na nas także wiele innych propozycji.

Podstawą udanego urlopu jest komfortowy nocleg w Szklarskiej Porębie. Zachęcamy już teraz do wykonania rezerwacji w naszym hotelu Pod Szrenicą. Zapewniamy najwyższą jakość obsługi dla każdego z naszych gości!

A jeżeli poszukujecie tanich biletów autobusowych, kolejowych lub lotniczych znanych przewoźników, zajrzyjcie na stronę biletyszczecin.pl i skontaktujcie się z konsultantem, który znajdzie i zarezerwuje dla Was bilety w najkorzystniejszych cenach.