>

Karkonosze zachwycają nie tylko swoimi górskimi szczytami, ale również szumiącymi potokami i malowniczymi jeziorami polodowcowymi. Możemy spotkać je niemalże na każdym kroku swoich górskich wędrówek. Zdecydowanie najbardziej popularne są jednak Wodospady Karkonoszy. Które z nich warto zobaczyć?

Wodospady Karkonoszy

Wodospady Karkonoszy

Przez Karkonosze przepływają dwa większe potoki, które są lewymi dopływami rzeki Bóbr – to Kamienna oraz Łomnica. Potoki te posiadają również po kilkadziesiąt różnych dopływów – mniejszych i większych potoków i strumyków. Na części z nich możemy zobaczyć też przepiękne wodospady. Gdy interesuje cię wypoczynek Szklarska Poręba jest jedną z miejscowości, skąd można wyruszyć na wycieczkę i ujrzeć je na własne oczy.

Wodospad Szklarki

Jest to zdecydowanie najbardziej słynny wodospad znajdujący się w polskiej części Karkonoszy. Jest kaskadą potoku Szklarka i liczy sobie aż 13,3 metra. W trakcie spadku wodospad zwęża się i tworzy kolisty kocioł.

Wodospad Kamieńczyka

Jest najwyższym wodospadem po polskiej stronie Karkonoszy. Gdy chcesz wybrać się na wakacje w Karkonosze, trzeba zobaczyć go koniecznie. Wodospad Kamieńczyka składa się z trzech kaskad, które razem mają 27 metrów. Następnie jego wody spadają do Wąwozu Kamieńczyka liczącego sobie około 100 metrów długości, ze ścianami o 20-30 metrach wysokości.

Wodospad Podgórnej

Jest to trzeci pod kątem wysokości wodospad w polskich Karkonoszach. Zlokalizowany jest w sercu gór, w malowniczej Przesiece. Jego kaskada ma około 10 metrów. Ze względu na swoje położenie jest rzadziej odwiedzany przez turystów.

Oprócz tych trzech najpopularniejszych wodospadów w Karkonoszach również możemy odwiedzić takie jak:

  • Wodospad Kaspady Łomniczki
  • Dziki Wodospad
  • Wodospad Jodłówki
  • Wodospad Myi
  • Srebrne Kaskady

Po czeskiej stronie możemy zobaczyć z kolei piękny Mumlavský wodospad.

Gdy interesuje Cię hotel w Szklarskiej Porębie, aby przenocować i móc zobaczyć te cuda przyrody, zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty. Zapewniamy komfortowe zakwaterowanie.  Nasz hotel zaprasza wszystkich turystów!

Zanim jednak wyjedziesz na urlop, wykup ubezpieczenie turystyczne dla siebie i swojej rodziny. Nie wiesz, jakie ubezpieczenie wykupić? Skorzystaj z porady konsultanta w dobrej agencji ubezpieczeniowej.