>

Dla wielbicieli jazdy na nartach oraz na snowboardzie wyciągi narciarskie w Karkonoszach są niezbędnym elementem dobrej zabawy. Dzięki nim można wygodnie i bez wysiłku dostać się na stok.

W Karkonoszach do dyspozycji jest wiele wyciągów narciarskich dla amatorów zimowej jazdy. Gdzie można z nich skorzystać?

Wyciągi narciarskie w Karkonoszach

Wyciągi narciarskie w Karkonoszach

Jakie wyciągi narciarskie w Karkonoszach są dostępne?

Wyciąg narciarski jest rodzajem kolei linowej, która montowana jest na stokach. Jak już wspomnieliśmy, korzystają z nich narciarze, snowboardziści, a także turyści. Podstawowe rodzaje wyciągów to między innymi kolej kabinowa, gondolowa, kolej linowo-terenowa, a także takie wyciągi jak krzesełkowy, orczykowy, talerzykowy.

Wyciągi krzesełkowe

Dla jeżdżących na nartach lub snowboardzie najlepszym wyborem są koleje krzesełkowe, które nazywane są też wyciągami krzesełkowymi. Transportują one turystów na specjalnych kanapach. Z tego względu działają one nie tylko w okresie zimowym, ale i latem.

Jeżeli interesuje cię wyjazd w Karkonosze, wiedz, że do dyspozycji są tutaj dwa wyciągi tego rodzaju, a mianowicie kolej krzesełkowa „Szrenica” oraz kolej krzesełkowa „Kopa”. Pierwsza z nich przebiega przez teren Karkonoskiego Parku Narodowego i działa na obszarze SkiArena Szrenica. Pozwala na łatwiejsze dotarcie ze Szklarskiej Poręby na Śląski Grzbiet. Druga z kolei prowadzi z Karpacza na Kopę w Karkonoszach i działa w ramach Kompleksu Narciarskiego Kopa w Karpaczu.

Wyciągi orczykowe

Oprócz tego dla osób, które chcą się wybrać na narty, Szklarska Poręba ma też wiele mniejszych wyciągów orczykowych. Są to wyciągi działające tylko w okresie zimowym i ich konstrukcja pozwala na wciąganie narciarzy lub snowboardzistów do góry. Jak z niego korzystać? Narciarze oczekują na dole na orczyk, potem chwytają go w ręce i jedną z końcówek umieszczają pod pośladkami. Do dyspozycji są też wyciągi talerzykowe, które są zaliczane do wyciągów orczykowych.

Zatem jeżeli chcesz się wybrać na narty w Szklarskiej Porębie, masz przed sobą wiele ciekawych możliwości. Nie czekaj, ale już teraz wykonaj rezerwację w naszym hotelu! Tanich biletów autobusowych, kolejowych i lotniczych szukaj natomiast na stronie biletyszczecin.pl.