>

Wycieczka na Wysoki Kamień to wspaniałe urozmaicenie wolnego czasu w Szklarskiej Porębie!

W Górach Izerskich rozrywki czekają na Was o każdej porze roku! Zimą jest to ulubione miejsce narciarzy biegowych oraz biathlonistów. Latem z kolei Góry Izerskie są idealne do wędrówek i kolarstwa. Warto również odwiedzić znajdujący się w tych górach szczyt Wysoki Kamień, z którego roztaczają się piękne widoki.

Wycieczka na Wysoki Kamień

Wycieczka na Wysoki Kamień

Czerwony szlak ze Szklarskiej Poręby na Wysoki Kamień

Wycieczka na Wysoki Kamień tym szlakiem pozwala podziwiać widok na Kotlinę Jeleniogórską, a także Karkonosze i Góry Izerskie. Co więcej, ta trasa nadaje się również dla mniej doświadczonych wędrowców, a nawet dla dzieci.

Izery są dosyć łatwymi do zwiedzania górami. Szlaki przebiegają głównie przez lasy. Pamiętajmy jednak, że większość z nich jest bardzo długa.

Wycieczka na Wysoki Kamień – dlaczego warto się tam wybrać?

Na Wysoki Kamień dosyć łatwo jest dotrzeć, a do tego można z niego podziwiać wspaniałą panoramę Karkonoszy i Gór Izerskich – również ich czeską stronę. Ze szczytu widać także Kotlinę Jeleniogórską i Szklarską Porębę.

Warto wiedzieć, że pierwsze schronisko na Wysokim Kamieniu powstało już w roku 1837 na Wysokim Kamieniu. Wybudowała je rodzina Schaffgotschów. Budynek ten spłonął w roku 1882, został jednak odbudowany. Służył turystom aż do II wojny światowej, po której ponownie popadł w ruinę. W tej chwili schronisko jest w trakcie kolejnej odbudowy. Nie oferuje ono noclegów, można natomiast kupić tam coś do jedzenia i picia. Nie martwcie się jednak – wygodny nocleg w Szklarskiej Porębie oferuje nasz hotel Pod Szrenicą, zapraszamy więc do powrotu z wycieczki do naszego miasta!

Jak dotrzeć na szczyt Wysoki Kamień?

Na Wysoki Kamień możemy dotrzeć kilkoma szlakami, między innymi od strony Polany Jakuszyckiej. Czerwony szlak ze Szklarskiej Poręby, o którym wspomnieliśmy, rozpoczyna się od strony Świeradowa. Wędrówkę można rozpocząć od Dworca Głównego w Szklarskiej Porębie, skąd wystarczy przejść 150 metrów do skrzyżowania z drogą wiodącą do Świeradowa. Około piętnaście metrów za tunelem trzeba skręcić w lewo wąską drogą, na której zaczyna się czerwony szlak.

Zapraszamy więc do naszego hotelu Pod Szrenicą, który jest idealną bazą wypadową do ciekawych wycieczek i przejażdżek rowerowych! Czeka tu na Was komfortowy nocleg, spa i dobra restauracja. Jeżeli jednak głód dopadnie Was po drodze, zachęcamy do zatrzymania się w Lubinie, w restauracji Nowa Verona – w ich menu znajdziecie wiele smakołyków rodem z Włoch i nie tylko!