>

Wycieczka w góry zawsze powinna być dobrze zaplanowana. Podstawą jest odpowiednie wyposażenie oraz ubrania. O czym trzeba koniecznie pamiętać, aby nie okazało się, że wyprawa będzie niosła ze sobą ryzyko?

Wycieczka w góry - co zabrać ze sobą?

Wycieczka w góry – co zabrać ze sobą?

Jeżeli interesuje Państwa turystyka, Szklarska Poręba pod tym względem oferuje wyjątkowe możliwości. Przyciągają przede wszystkim góry oraz ciekawe szlaki przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych piechurów chcących spędzić aktywnie swój czas. Przy planowaniu swojego wyjazdu w to urocze miejsce nie można zapominać także o spakowaniu do walizki wszystkich potrzebnych rzeczy. Podpowiadamy, o czym nie można zapomnieć przy wyjeździe w góry.

Wycieczka w góry? Zabierz wygodny plecak

To podstawa wtedy, gdy planuje się wyjazd w góry. Plecak powinien być dopasowany pod względem swojej pojemności do liczby dni, jakie pragnie się spędzić na wyprawie. Gdy będą to tylko jednodniowe wyjścia w góry z powrotem do hotelu, wtedy wystarczy mały i lekki plecak. W przypadku dłuższych wypraw potrzebny będzie już większy model. W sklepach czeka wiele modeli – warto zapoznać się z różnymi i wybrać ten, który będzie posiadał odpowiednią pojemność, system nośny.

Odpowiednie ubrania i buty

Podstawą są przede wszystkim kurtka oraz buty. Buty powinny być trekkingowe, przystosowane do chodzenia po górach, dlatego też nie warto wybierać się na wycieczkę w zwykłych trampkach. Kurtka z kolei będzie niezbędna, ponieważ w górach pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie, dlatego w każdym momencie może zacząć padać. Oczywiście, można kupić też resztę specjalistycznej odzieży.

Termos i prowiant

Nie można też zapominać o odpowiednich produktach spożywczych – najlepiej zabrać termos z czymś ciepłym, gdy pogoda będzie chłodniejsza, natomiast na cieplejszy dzień wystarczy woda w butelce. Przydają się też przekąski, które szybko dodadzą energii – kanapki, owoce, batoniki.

Oczywiście, nie można zapominać też o wygodnym noclegu – nasz hotel Szklarska Poręba zapewnia wszystkim gościom wyjątkowy komfort, dlatego razem z nami będą mogli Państwo wypocząć po dniu wypełnionym wrażeniami.

By zapewnić sobie i swojej rodzinie pełne bezpieczeństwo podczas podróży, pamiętajcie nie tylko o odpowiednim wyposażeniu, ale również o wykupieniu ubezpieczenia! Najtańsze ubezpieczenia turystyczne oraz profesjonalne doradztwo oferuje firma One Globe Insurance.