>

Gdy wybieramy się na wycieczki w góry, powinniśmy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, aby nasza wyprawa była udana i bezpieczna.

Dla początkujących przygotowaliśmy kilka ważnych wskazówek, które warto poznać przed wyjściem na szlak.

Wycieczki w góry

Wycieczki w góry

Przede wszystkim powinniśmy się dobrze przygotować, ponieważ tylko wtedy będziemy mogli stawić czoła wszystkim wyzwaniom. W ten sposób nie spotkają nas żadne niemiłe niespodzianki.

1. Krem do opalania

Gdy wybieramy się na wyprawę w ciągu lata, a pogoda jest słoneczna, warto zaopatrzyć się w krem do opalania. Dzięki niemu będziemy mogli zapobiec nieprzyjemnym oparzeniom słonecznym.

2. Ubrania na każdą pogodę

W Karkonoszach i Górach Izerskich pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie, dlatego powinniśmy być przygotowani na każdą aurę. Najlepiej sprawdzać prognozę przed wyjściem, ale też nawet przy ładnej pogodzie warto wziąć ubrania przeciwdeszczowe.

3. Lekki plecak z potrzebnymi rzeczami

Przy pakowaniu się na wyjazd w góry powinniśmy zabrać tylko najpotrzebniejsze przedmioty. W jednym z naszych poprzednich wpisów zaprezentowaliśmy, jak spakować swój plecak na górskie wędrówki.

4. Kijki do nordic walkingu

Przydadzą się wtedy, gdy planujemy dłuższe wędrówki, ponieważ pozwalają na odciążenie kolan i pleców. Są też bardzo pomocne na kamienistych ścieżkach.

5. Zapas wody

Podczas wędrówki zawsze powinniśmy być wyposażeni w wodę. Aby urozmaicić jej smak i doładować się energią możemy też zabrać specjalne smakowe tabletki musujące, które zmienią wodę w napój izotoniczny.

6. Rozbijanie namiotu

Jeżeli chcemy wybrać tani nocleg w Szklarskiej Porębie, możemy nocować w namiocie. Pamiętajmy o tym, aby sprawdzić, gdzie będziemy mogli go rozłożyć. Nie powinniśmy też rozbijać namiotu na pochyłych nawierzchniach, a wtedy, gdy pada deszcz, powinniśmy najpierw rozbić tropik, jeżeli namiot go posiada. Gdy tropika nie ma, najlepiej rozbić namiot pod jakimś dachem i potem przenieść w miejsce docelowe.

Od namiotu wolicie dobry hotel w Szklarskiej Porębie? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego hotelu Pod Szrenicą! Pamiętajcie również, by przed wyruszeniem w góry wykupić odpowiednie ubezpieczenia. Możecie to zrobić w dobrej agencji ubezpieczeniowej, takiej jak np. OneGlobe Insurance ze Szczecina.