>

Interesują Cię wystawy w Szklarskiej Porębie? Malarskie i fotograficzne w szczególności? Mamy dobrą wieść – Szklarska Poręba jesienią nie przestaje inspirować. Już dziś – 7 października 2016 roku – rozpoczyna się rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, a oprócz tego odbędzie się wystawa malarstwa Ludmiły Riabkowej oraz kolejne spotkanie z serii „Terra Incognita czyli tym razem…” z pokazem zdjęć Przemysława Wiatera. Na wszystkie te wydarzenia zaprasza MOKSiAL, zaś nasz Hotel pod Szrenicą zaprasza na wypoczynek i kolację.

Wystawy malarskie i fotograficzne w Szklarskiej Porębie

Wystawy w Szklarskiej Porębie

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szklarskiej Porębie już jutro powrócą w progi Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy 1 Maja. Rozpoczęcie nowego roku akademickiego już o 16.00.

O godzinie 18.00 natomiast w Cafe Esplanada odbędzie się wystawa niepospolitej artystki ze Szklarskiej Poręby – Ludmiły Riabkowej – pod tytułem „Rajskich Ptaków Pieśń”. Pochodząca z Niżnego Nowogrodu artystka wystawiała swoje prace zarówno w rodzinnej Rosji, jak i Polsce, Niemczech oraz Austrii. Tym razem zaprezentuje 13 swoich najnowszych obrazów. Jej barwne dzieła sztuki na długo pozostają w pamięci.

Wszystkich natomiast, którzy od malarstwa wolą fotografię, zapraszamy do Chaty Izerskiej już o 19.00.
Spotkanie z Przemysławem Wiaterem i pokaz jego fotografii odbędzie się pod hasłem „Gorgany i Czarnohora: blisko i daleko. Podróż Przemysława Wiatera”. Ten wykładowca, przewodnik i autor wielu publikacji o dziejach Karkonoszy, pomysłodawca narciarskich zawodów retro, będzie tym razem prezentował swoje fotografie z podróży po Ukrainie. Spotkanie to świetna okazja, by w swobodnej atmosferze, przy lwóweckim piwie i specjałach kuchni walońskiej poszerzyć swoje horyzonty.

Wszystkich – zarówno tych, którzy skosztują walońskich specjałów podczas spotkania, jak i tych, którzy wybrali inne rozrywki – zapraszamy do naszego Hotelu pod Szrenicą. Głodnych zapraszamy na kolację do naszej restauracji. Wszystkich, którzy będą już po kolacji, zachęcamy z kolei do skorzystania z mini spa. Nasz Hotel w Szklarskiej Porębie to świetne miejsce na wypoczynek i podziwianie Karkonoszy.

Zanim wybierzemy się w Karkonosze, musimy oczywiście kupić bilety. Tanie bilety kolejowe, autobusowe czy lotnicze znanych przewoźników można zakupić na stronie biletyszczecin.pl. Zapraszamy do skorzystania z oferty i do wizyty w Szklarskiej Porębie!