>

Wszyscy miłośnicy ekstremalnej turystyki będą mieli co robić 15 września. Tego dnia w Szklarskiej Porębie ruszy XIV Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza.

XIV Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej

XIV Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej

Czym jest XIV Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej?

Ten turystyczny rajd poświęcony jest pamięci ratowników GOPR, którzy w 2005 roku stracili życie z powodu lawiny. Nasi zawodnicy będą mieli za zadanie okrążyć kotlinę. To aż 140-kilometrowy dystans, który trzeba pokonać w dwie doby! Mamy jednak nadzieję, że wytrwałych miłośników pieszych wędrówek nie zabraknie.

Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej – szczegóły

Wędrówka rozpoczyna się w południe, pod dolną stacją wyciągu na Szrenicę. Uczestnicy mają przejść przez Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i Izerskie. Meta znajduje się w tym samym miejscu, co start.

Nie wahajcie się więc i weźcie udział w tej wyprawie. Tu nie ma wygranych i przegranych – wystarczy wyruszyć w drogę, by móc czuć się zwycięzcą! Jeżeli natomiast jest to dla Was zbyt ekstremalna wędrówka, zachęcamy do wzięcia udziału w Połowie Przejścia Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej. Jak wskazuje nazwa, ta trasa liczy sobie około 70 kilometrów, które trzeba przejść w dobę. Rajd zaczyna się w sobotę 16 września o godzinie 12.00 na gościńcu Kapella.

Jak widać, zarówno doświadczeni piechurzy, jak i amatorzy krótszych wędrówek znajdą w Szklarskiej Porębie coś dla siebie. A w niedzielę o 12.15 przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę planowane jest uroczyste zakończenie wędrówek, a także impreza integracyjna!

Wrzesień 2017 w Szklarskiej Porębie zaczyna się intensywnie. Ale nie tylko miłośnicy sportu i górskich wędrówek będą zadowoleni z pobytu w naszym mieście. Zapraszamy też tych, których ulubionym sposobem na relaks jest wypoczynek w hotelu spa! Hotel Pod Szrenicą serdecznie zaprasza.

Jeżeli natomiast wybieracie się z dziećmi nad morze, by wykorzystać ostatnie dni lata, zachęcamy do odwiedzenia po drodze Rodzinnego Parku Rozrywki Kids Arena w Szczecinie. Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają tam na najmłodszych!