>

Chociaż wielu rodziców uważa, że wybieranie się z dzieckiem w góry nie jest zbyt dobrą propozycją, to jednak jest też spora grupa tych, którzy z powodzeniem przemierzają je całą rodziną.

Sprawdź razem z nami, jak przygotować się do wyprawy w góry z dzieckiem.

Z dzieckiem w góry – jak się przygotować?

Z dzieckiem w góry – jak się przygotować

Wyprawa z dzieckiem w góry wymaga zawsze właściwego zaplanowania. Trzeba między innymi odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące tego, jak będziemy przemierzać szlaki. Trzeba też dobrać takie trasy, które nie będą za skomplikowane i za długie. Poza tym ważne jest zapakowanie do torby wszystkiego, co może przydać się podczas takiej eskapady. Zatem wyjazd w góry z dzieckiem to przede wszystkim właściwa organizacja.

Z wózkiem czy nosidełkiem?

Jeżeli dziecko jest jeszcze za małe, aby samodzielnie chodzić po szlaku, możemy zdecydować się na zabranie wózka lub też nosidełka – najlepiej, aby było to specjalne nosidełko turystyczne, które jest przystosowane do długich spacerów. Gdy jednak takiego nosidełka nie mamy, można też wybrać wózek.

Wtedy, gdy planujemy spacery z wózkiem, wybranie właściwej trasy jest najważniejsze. To nie same pochyłości są tu przeszkodą, ale kamienie, które powodują, że możemy mieć duże trudności z prowadzeniem wózka. Najlepszy na górskie wyprawy będzie wózek z dużymi i pompowanymi kołami. Oczywiście, wózek z mniejszymi, twardymi kołami z plastiku też może się sprawdzić, ale korzystanie z niego nie będzie komfortowe zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Warto też wspomnieć, że wózek powinien być wyposażony w pasy.

Co zabrać do torby?

Najlepiej… wszystko, co potrzebne będzie na dłuższą wyprawę. Artykuły higieniczne takie jak pieluszki, chusteczki nawilżane i zwykłe chusteczki higieniczne, mała apteczka, prowiant oraz napoje, kosmetyki, na przykład krem z filtrem UV, gdy jest słoneczna pogoda.

Wszystkich rodziców chcących wybrać dobry nocleg w górach zapraszamy serdecznie do naszego hotelu Pod Szrenicą. Jeżeli potrzebny jest Wam dobry hotel w Szklarskiej Porębie przyjazny dla rodziny, jesteśmy do dyspozycji!

A jakim środkiem transportu wybierzecie się w góry? Może zamiast samochodu wolicie wybrać pociąg, autobus czy… samolot? Jeżeli tak, polecamy skorzystanie ze strony biletyszczecin.pl, gdzie znajdziecie bilety znanych przewoźników w dobrych cenach!