>

W okolicach Szklarskiej Poręby znajduje się wiele wyjątkowych miejsc, które zachwycają bogatą historią. Jedną z nich jest Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach, która udostępniona jest obecnie dla turystów. Zarezerwuj nocleg w Szklarskiej Porębie i odwiedź to niezwykłe miejsce!

Zarezerwuj nocleg w Szklarskiej Porębie i zobacz zabytkową Hutę Szkła Julia

Zarezerwuj nocleg w Szklarskiej Porębie i zwiedź zabytkową Hutę Szkła Julia

Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach jest jednym z niewielu nadal istniejących w Polsce producentów szkła kryształowego. To tutaj podtrzymywane są dawne tradycje regionu poprzez ręczną produkcję wyjątkowych produktów kryształowych. Swoje historię huta wiąże z hutą Josephine ze Szklarskiej Poręby, która została otwarta na polecenie śląskiego rodu Schaffgotschów, i hutą Fritza Heckerta z Piechowic.

Zwiedzanie huty możliwe jest z przewodnikiem. Podczas zwiedzania można dowiedzieć się więcej na temat historii huty, zobaczyć prezentację pieca hutniczego i formowania gorącego szkła, a także tradycyjnego zdobienia szkła. Również prezentowane są zabytkowe maszyny hutnicze.

Również huta oferuje wiele atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych. Działa tutaj Mini Huta, w której dzieci w wieku od 4 lat mogą uczestniczyć w przeznaczonych dla nich warsztatach i zobaczyć proces produkcyjny szkła kryształowego.

Na miejscu można także zakupić wyjątkowe produkty Huty Julia, które znane są na całym świecie. W sprzedaży dostępne są przede wszystkim wyjątkowe kieliszki oraz szklanki kryształowe, a także innego rodzaju dekoracje, także przeznaczone dla dzieci. Dlatego w sklepiku przy hucie każdy znajdzie dla siebie coś interesującego i w przystępnych cenach.

Jeżeli wobec tego planują Państwo wyjazd w góry w tym właśnie kierunku, Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach jest jednym z miejsc, które rzeczywiście zasługuje na uwagę.

Wybierając nasz hotel w Szklarskiej Porębie, mogą Państwo dojechać łatwo w to miejsce dzięki tanim biletom na biletyszczecin.pl. Również u nas skorzystać można z szeregu dodatkowych udogodnień. Nie tylko zapewniamy komfortowy nocleg, ale również dla naszych gości przygotowaliśmy wiele innych atrakcji, między innymi Spa Szklarska Poręba jest dzięki nam wspaniałym miejscem do wypoczynku, nie tylko na górskim szlaku.

Nie czekaj! Zarezerwuj nocleg w Szklarskiej Porębie w hotelu „Pod Szrenicą.