>

Już 9 września, czyli w tę sobotę, odbędą się zawody rowerowe dla dzieci w Szklarskiej Porębie. Może wziąć w nich udział także młodzież. Organizuje je Stowarzyszenie Cyklistów „Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach”. Zapraszamy wszystkich młodych sportowców!

Zawody rowerowe dla dzieci w Szklarskiej Porębie

Zawody rowerowe dla dzieci w Szklarskiej Porębie

Zawody rowerowe dla dzieci w Szklarskiej Porębie – gdzie i kiedy będą miały miejsce?

Zawody rowerowe Cross-Wrzos rozpoczną się tuż obok Chaty Izerskiej przy ulicy Piastowskiej 32. Zapisać się można przed biegiem, w godzinach 8.30 – 9.45. O godzinie 10.00 wystartuje kategoria A-1, o 10.30 kategoria A-2, o 11.00 kategoria B, o 11.30 kategoria C, a o 12.00 kategoria D. Po zakończeniu biegu każdy zawodnik będzie mógł spędzić czas, grillując i piekąc kiełbaski. Zwycięzcom zostaną wręczone dyplomy i medale o godzinie 13.00.

Kategoryzacja uczestników rajdu Cross-Wrzos

Chłopcy i dziewczęta będą ścigać się w tych samych grupach. Kryterium podziału będzie wiek dzieci i młodzieży. Podgrupa A-1 będzie się składała z przedszkolaków, które korzystają z pomocy rodziców lub z rowerków biegowych bez pedałów. Podgrupa A-2 to dzieci jadące samodzielnie na rowerach. Grupa B przeznaczona jest dla dzieci chodzących do klas 1-3, grupa C dla klas 4-6, a grupa D dla młodziezy gimnazjalnej. W czasie zawodów uczestnicy zdobywają również punkty do klasyfikacji ogólnej. Jeżeli więc Wasze dzieci startowały w zawodach Cross-Czerwonak lub Cross-Chatka Robaczka, mają szansę wygrać cenne nagrody! Kolejny bieg, Cross-End, odbędzie się 1 października.

Warto zapisać swoje dzieci na taki rajd, dzięki któremu przeżyją sportową przygodę i poczują ducha zdrowej rywalizacji. W Szklarskiej Porębie zawsze znajdzie się coś ciekawego dla osób aktywnych – trasy wycieczkowe, a już wkrótce stoki narciarskie – ale także dla tych, którzy wolą wypoczywać w spa i korzystać z wygód dobrego hotelu! Zapraszamy do hotelu Pod Szrenicą.

Jeżeli natomiast razem z dziećmi wybieracie się nad morze, by tam spędzić ostatnie dni lata, odwiedźcie przy okazji Rodzinny Park Rozrywki Kids Arena w Szczecinie. Tam Wasze dzieci mogą liczyć na mnóstwo dobrej zabawy!