>

Zima w Karkonoszach obfituje w ciekawe wydarzenia. Już w ten weekend w pobliżu naszego hotelu, odbędzie się Zimowy Festiwal pod Szrenicą!

Jakie atrakcje czekają na Was podczas Festiwalu i kto może wziąć udział w sobotnim biegu „Jakuszycka Siódemka”?

Zimowy Festiwal pod Szrenicą

Zimowy Festiwal pod Szrenicą

Jakuszycka Siódemka

Już w tę sobotę, czyli 14 stycznia, zapraszamy do Szklarskiej Poręby wszystkie niestrudzone biegaczki! Odbędzie się bowiem Jakuszycka Siódemka, czyli sobotnie bieganie dla Pań. Uwaga – liczba miejsc ograniczona!

Na bieg można się zapisać na stronie www.bieg-piastow.pl. Zawodniczki wystartują z Polany Jakuszyckiej o godzinie 10.00. Dystans to 7 kilometrów. Najlepiej stawić się na miejscu wcześniej, gdyż wejście do boksu zostanie zamknięte 5 minut przed startem.

Uwaga: wszystkie zawodniczki wystartują w jednej grupie, a czas będzie mierzony od chwili, gdy pierwsza zawodniczka przekroczy linię pomiaru czasu! Warto również wiedzieć, że zawodniczki z zagranicy muszą posiadać ważną Międzynarodową Kartę Ubezpieczenia.

Po zakończeniu biegu zawodniczki otrzymają nagrody i odznaczenia. Pierwsze 6 kobiet otrzyma puchary i nagrody rzeczowe. Zostaną rozdane również puchary w kategoriach wiekowych, puchary dla najmłodszej i najstarszej uczestniczki (dziewczęta niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekuna!) oraz medale dla wszystkich zawodniczek.
Jednak nie tylko w Jakuszycach sobota będzie dniem dla sportowców. Tego samego dnia, a także w niedzielę, w pobliżu naszego hotelu będzie trwał Zimowy Festiwal pod Szrenicą! Jakie atrakcje czekają na Was 14 i 15 stycznia?

Zimowy Festiwal pod Szrenicą

14 stycznia pod Szrenicą odbędzie się Slalom Retro. Zapisy na slalom, skoki narciarskie i podbieg rozpoczną się już o 10.30. Zawodnicy, którzy przygotują retro przebrania, będą mogli wjechać za darmo na nartostradę „Puchatek”.

Od 11.15 do 11.45 wszyscy kibice będą mogli wziąć udział w degustacji potraw Retro oraz w wielu konkursach i zabawach! O 11.30 odbędzie się prezentacja zjazdów na archaicznym sprzęcie snowboardowym oraz Wyścig Smoczych Łodzi. Same zawody rozpoczną się o 11.45, zaś o 13.30 wręczone zostaną nagrody. Później zaś rozpocznie się impreza integracyjna! Podczas całego wydarzenia będzie można również wypróbować dawne narty i snowboard.

Święto Śniegu

A co nas czeka w niedzielę? Święto Śniegu! Szkoła Narciarska Pada Śnieg urządza tego dnia grę terenową dla narciarzy i snowboardzistów. Przy okazji zabawy będzie można również przetestować najnowsze modele nart i zmierzyć swój czas na próbie prędkości! Rejestracja uczestników i start gry w godzinach 10.00 – 13.00. Więcej informacji o grze można uzyskać pod numerami 663-369-143 oraz 607-430-137.

Dlatego bez względu na to, czy lubisz sporty zimowe, czy też nie, nie zwlekaj i przyjedź do Szklarskiej Poręby! Czeka tu wiele atrakcji dla biegaczy, narciarzy i kibiców. A w naszym hotelu, tuż obok wyciągu na szczyt Szrenica, możesz zjeść smaczną kolację i odpocząć w spa!

Wszystkim sportowcom przed wyjazdem w góry polecamy wykupić ubezpieczenie. Jakie ubezpieczenia najlepiej wykupić w sezonie zimowym? Dowiedz się w szczecińskiej multiagencji OneGlobe Insurance. Dostaniesz tutaj m.in. Międzynarodową Kartę Ubezpieczenią, którą musi posiadać każda zawodniczka Jakuszyckiej Siódemki, pochodząca z zagranicy!