>

Rozpoczynamy sezon dla biegaczy! Już w sobotę 11 lutego rozpoczyna się kolejny Zimowy Ultramaraton Karkonoski imienia Tomka Kowalskiego.

Szklarska Poręba nie żegna się jednak jeszcze z narciarzami – w ten weekend można będzie wziąć udział w aż dwóch konkurencjach!

Zimowy Ultramaraton Karkonoski i inne zawody

Zimowy Ultramaraton Karkonoski i inne zawody

Zimowy Ultramaraton Karkonoski imienia Tomka Kowalskiego

Nadchodzący weekend to też idealna okazja, aby rozpocząć sezon na bieganie! Same biegi odbędą się w sobotę, ale już dzisiaj, będąc w Karpaczu, można będzie wziąć udział w pierwszych związanych z tym atrakcjach. Będzie to pokaz filmu „Mój czas” o biegaczce Magdzie Łączak, a także wykłady słynnych biegaczy i maratończyków na temat tego wspaniałego sportu. O 20.00 odbędzie się obowiązkowa odprawa techniczna, zaś o 21.00 – pokaz filmu o Tomku Kowalskim.

Dojazd do Szklarskiej Poręby z Karpacza będzie zorganizowany. Wszyscy nasi goście, chcący wziąć udział w biegach, powinni stawić się na Polanie Jakuszyckiej o 7.15 w sobotę. Bieg potrwa do godziny 18.00, po czym ponownie będzie prezentowany film „Mój czas”. O 20.00 wręczone zostaną nagrody i będzie można rozpocząć imprezę integracyjną! Warto wiedzieć, że w przypadku złej pogody biegi zostaną przełożone na niedzielę.

Rodzinne Zawody Narciarskie i Snowboardowe O Puchar O’Style

Nie zdążyłeś się jeszcze nacieszyć narciarstwem? Dobrze się składa! 11 marca, razem ze swoim dzieckiem, będziesz mógł wziąć udział w zawodach o Puchar O’Style. Zawody te organizuje Klub Sportowy Szrenica oraz Sudety Ski Lift Szklarska Poręba. Zapisać się można do piątku w Klubie Sportowym „Szrenica” lub pod adresem mailowym biuro@ksszrenica.pl.

Bieg Retro

Miłośnicy narciarstwa będą także mogli wziąć udział w Biegu Retro lub pokibicować zawodnikom. Bieg startuje o godzinie 11.30 spod Stacji Turystycznej „Orle”. Pamiętajmy jednak, że sprzęt zawodnika musi być… z minionej epoki! Starodawne kije, buty i drewniane narty to podstawowy wymóg. Dodatkowe punkty będą przyznawane także za retro strój.

Czy masz więc ochotę wypocząć w spa, czy też spędzić weekend aktywnie, w Szklarskiej Porębie czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji! Nasz hotel Pod Szrenicą serdecznie zaprasza.

W naszym hotelu na gości czeka dobra restauracja. Jeżeli jednak zgłodniejecie po drodze, zachęcamy do odwiedzenia restauracji i pizzerii Nowa Verona w Lubinie! Można tam spróbować wielu specjałów kuchni włoskiej i nie tylko.