>

Przedstawiamy 10 najciekawszych miejsc, które warto wziąć pod uwagę, planując zwiedzanie Karkonoszy!

Karkonosze są jednym z najciekawszych regionów w Polsce. Piękne widoki, wspaniała przyroda, wielowiekowa historia splatają się w idealny kierunek urlopowy.

Zwiedzanie Karkonoszy

Zwiedzanie Karkonoszy

1. Zwiedzanie Karkonoszy: Szklarska Poręba

Miasto z wielowiekową historią, chętnie wybierane na wycieczki Szklarska Poręba zadowoli każdego, kto poszukuje górskiego klimatu wielu ciekawych atrakcji. Jeżeli chodzi o polskie góry nocleg znajdziemy tu też bez problemu.

2. Chybotek

Jeden z najsłynniejszych kamieni, który znany jest z tego, że się chybocze, ale przy tym jest bezpieczny. Świetne miejsce do robienia zdjęć.

3. Wodospad Kamieńczyka

Największy wodospad w polskich Sudetach. Jego niezwykłą malowniczość doceniono nawet poza granicami Polski. To tutaj kręcono jedną ze scen do „Opowieści z Narnii”.

4. Wodospad Szklarki

Mniej imponujący, ale także uroczy. W niedalekim schronisku można zjeść coś pysznego.

5. Śnieżne Kotły

Położone w zachodniej części Karkonoszy kotły polodowcowe oraz doskonały punkt widokowy.

6. Karpacz

Znany głównie ze swojej Świątyni Wang przeniesionej tu z Norwegii. Czeka tu wiele innych ciekawych atrakcji dla starszych i młodszych.

7. Zamek Chojnik

Wyjątkowy zamek z wielowiekową historią, który zaliczany jest też do najpiękniejszych w regionie.

8. Jelenia Góra

Największe miasto w regionie, z ładnym rynkiem. Znajdują się tutaj też ciekawe muzea, takie jak Muzeum Karkonoskie, Przyrodnicze czy Muzeum Historii i Militariów.

9. Wieża Książęca w Siedlęcinie

Z unikatowymi freskami z czasów średniowiecznych oraz drewnianym dachem zbudowanym przed wiekami.

10. Huty szkła

W Karkonoszach znajdują się huty szkła z bogatą historią. Oferują również wycieczki z przewodnikami, podczas których możemy zobaczyć proces tworzenia szkła.

Oczywiście, to tylko kilka naszych propozycji, ponieważ mamy ich znacznie więcej. Nie wspominamy tutaj o szlakach górskich, które same w sobie są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Gdy interesuje cię aktywny wypoczynek Szklarska Poręba to wiele kapitalnych propozycji dla najbardziej wymagających turystów. Atrakcje czekają tutaj przez cały rok i każdy znajdzie dla siebie coś interesującego!

Zarezerwuj więc miejsce w hotelu Pod Szrenicą już dziś! Bilety znanych przewoźników – kolejowe, autobusowe i lotnicze – w dobrej cenie znajdziesz na stronie biletyszczecin.pl.