>

Wielu z nas góry kojarzą się ze sporym wysiłkiem podczas przemierzania szlaków i koniecznością posiadania lepszej niż przeciętna formy. Nic bardziej mylnego! Zwiedzanie Szklarskiej Poręby i okolic nie jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla wysportowanych. Zachęcamy do niego również tych, którzy nie mogą pochwalić się mistrzowską formą.

Zwiedzanie Szklarskiej Poręby

Zwiedzanie Szklarskiej Poręby

Szklarska Poręba jest popularnym miejscem wycieczek już od wielu lat. Ta górska miejscowość zachwyca swoją piękną lokalizacją, ponieważ otoczona jest majestatycznymi zboczami Karkonoszy i Gór Izerskich. Okolica zachwyca możliwościami spędzania wolnego czasu. Do wyboru mamy wiele ciekawych pieszych szlaków turystycznych, możemy też jeździć na rowerze czy zwiedzać lokalne zabytki. Zimą z kolei najpopularniejsze są narty w Szklarskiej Porębie i okolicznych miejscowościach.

Zwiedzanie Szklarskiej Poręby

Nie każdy jednak dobrze radzi sobie z wzniesieniami oraz długimi trasami do pokonania pieszo. Nie oznacza to wcale, że wyjazd w góry nie będzie dobrym pomysłem. Zapraszamy do sprawdzenia naszych propozycji w Szklarskiej Porębie i okolicy!

Atrakcje, które warto wziąć pod uwagę:

  • szlak górski do Wodospadu Szklarki w Karkonoskim Parku Narodowym – liczy około 600 metrów i jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale mogą także korzystać z niego inne osoby, które mają trudności w poruszaniu się;
  • Droga Pod Reglami – łącząca Szklarską Porębę oraz Przesiekę, chętnie wybierana jako trasa biegowa czy dla rowerzystów, ale dobra również na krótkie spacery;
  • Leśna Huta w Szklarskiej Porębie – prezentuje wielowiekowe tradycyjne hutnictwa szkła w Szklarskiej Porębie
  • zabiegi Spa dostępne dla osób spragnionych relaksu – z takiej oferty można skorzystać również w naszym hotelu Pod Szrenicą;
  • lokalne zabytki w Szklarskiej Porębie – zabytkowa zabudowa miasta, kościoły, w tym pięknie zlokalizowany kościół MB Różańcowej z 1652 roku, domy oraz wille.

Wobec tego, jeśli chodzi o wakacje, Szklarska Poręba ma dla osób mniej wysportowanych wiele ciekawych propozycji. Warto sprawdzić je samodzielnie podczas wyjazdu! Oprócz zwiedzania warto też skorzystać z atrakcji, jakie zapewnia hotel Pod Szrenicą – dobrej restauracji oraz mini spa.

Wybierając się na urlop w Szklarskiej Porębie, nie zapomnijcie jednak o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia. Konsultant dobrej agencji ubezpieczeniowej – np. OneGlobe Insurance – pomoże Wam dobrać to właściwe, byście mogli cieszyć się urlopem bez obaw.